Середа

24.04.2019

15:29

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Світоч української літератури – символ національної єдності
Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко, по праву, займає почесне місце.  

У рамках реалізації на місцях проекту «Підготовка до відзначення 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка на державному та місцевому рівнях» та Указу Президента України «Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т. Шевченка» у відділі освіти виконкому Острозької міської ради 13 січня 2014 року відбулася нарада з підготовки заходів для проведення у навчальних закладах міста святкових заходів з нагоди відзначення ювілейної дати від дня народження українського митця та корифея.

Своєю творчістю Т. Г. Шевченко відкрив нову епоху в українській літературі, створив чудові зразки поезії, які могутньо зазвучали над світом як гнівне звинувачення царизмові, як пристрасний заклик до активної боротьби за кращу долю. Натхненні поетичні твори Тараса Шевченка – неоціненний скарб світової літератури – стали надбанням широких народних мас.

Майже як за два століття після смерті поета накопичений величезний­ інфор­маційний матеріал про його життя і творчість. Видані цікаві спогади сучасників: художників, літераторів, громадських діячів, істориків, етнографів, акторів, представників духовенства, військових, політиків, рідних і близьких поета, і навіть звичайних селян. У цих спогадах по крихітках відтворюється живий і неповторний образ Тараса Григоровича, його чуйна і зворушлива душа, погляди й світогляд.

Одним з важливих заходів у згаданому святкуванні є оголошений конкурс серед учнівської молоді «Об’єд­най­мося, брати мої», що проходить у номінаціях «Література», «Історія України і державотворення», «Образотворче мистецтво» та «Декоративно-прикладне мистецтво» за темою: «Україна, як і великий наш Кобзар, – вічні». Для участі у конкурсі необхідно підготувати свій творчий доробок з обраної теми та подати у відділ освіти. По закінченню конкурсу журі підіб’є підсумки та нагородить грамотами переможців та призерів. Таким чином підростаюче покоління ще раз зможе відкрити для себе самобутність життєвого і творчого шляху Великого Кобзаря.

Сергій АМБРАЗЮК
Просмотров: 227 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]