Вівторок

23.04.2019

21:26

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Свята Трійця в художньому слові
Цьогоріч побачила світ поетична збірка «Трійця – Зелені свята в українському красному слові». У цій невеличкій книжці вперше зібрані вірші дуже різних авторів: від Нобелівського лауреата до рядового літератора. Саме в їх поезіях оспівується одне із найвизначніших і найшанованіших в українському народі християнських свят – це Трійця – Зелені свята. У поетичних творах інтерпретується не лише релігійно-духовне відчуття людської душі, а також громадсько-суспільне осмислення життя-буття у різних його проявах.   

Приємним є те, що тут, у цій книзі, вміщено два вірші «Душа світліє… Зелен-свято» і «Квітує літо маками рясними» острозького поета Олеся Ундіра, а також вірш «Літає, мов пір’я, в народі повір’я» його студентського побратима, рівнянина Василя Лящука.

Ця поетична збірка побачила світ земний завдяки її упорядникам – київській пое­тесі Надії Данилевській та чернігівському поетові Миколі Лелюку, який, до речі, написав передмову «Трійця – Зелені свята», у якій, наголошується: «Багато зусиль докладає церква до відродження у народі Божих заповідей, християнської моралі та духовності. Зернина за зерниною сіється Боже слово і, хоч ті зернятка не завжди знаходять благодатний грунт у наших очерствілих душах, все більше зелених росточків тягнеться до сонця Христової віри. І, щоб цей процес ішов активніше, динамічніше, до нього долучається художньо-поетичне слово.

Обіруч, плече в плече – слово Боже і слово художнє мають витягати із трясовини бездуховності хирлявого воза покаліченої народної моралі у будь-яку природну і суспільно-політичну погоду. Тільки в такий спосіб можна розраховувати на бажаний результат у цій конче важливій і життєво необхідній справі».

Ця поетична книжка знадобиться сівачам освітньо-духовної ниви, школярам і студентам – підростаючому поколінню українського народу, що так важко повертається до своїх морально-духовних витоків, усім, хто небайдужий, залюблений у художнє слово.

Віталій РІДНИЙ
№25 від 22 червня 2013 р. Категория: Народні звичаї, свята, релігійне життя | Просмотров: 368 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]