П'ятниця

26.04.2019

17:13

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Святих навчили посміхатись саме в Острозі
Беззаперечним та істинним є твердження, що краса врятує світ. І, щоб все відбувалося насправді так, нам всього лиш потрібно помічати все те прекрасне, що є навколо. Саме тому вже 18 років поспіль 9 вересня в усьому світі люди святкують Міжнародний день краси.   

На теренах Волині дитинцем прекрасного сміливо можна вважати наш славетний Острог. Саме його ще в ХVІ ст. по праву називали культурною столицею України. В той час навкруг родини Острозьких згуртувалось безліч митців, які натхненно творили шедеври у різних галузях української культури. Тоді при дворі князів працювали найкращі архітектори, які у вишуканому стилі будували житлові та оборонні споруди, а також храми. Зокрема, такі будівлі як Луцька в’їздна надбрамна вежа, Межиріцький Свято-Троїцький монастир, Богоявленський собор, вежа донжон (замок) та Нова або Кругла вежа чудово збереглись до нашого часу і є окрасою міста та околиць.

Майже 400 років тому в Острозі було написано Острозький наспів, який здобув визнання в усій Східній Європі і до цих пір залишається зразком церковного співу. Вражають красою і тогочасні досягнення в галузі іконопису. В Острозькій іконописній майстерні маляри створили власну манеру зображення святих – добрими і прихильними до людей. Тому неодноразово можна почути фразу, що саме в Острозі «святих навчили посміхатись».

Окрім культурно-мистецької краси, Острог на весь світ славиться знаною постаттю – Гальшкою Острозькою, яка за оцінками її сучасників вважалась найвродливішою жінкою ХVІ століття. Мудра княгиня, яка була однією із фундаторів Острозької академії, залишається еталоном для студенток нашого університету. Тому щорічно тут проводиться конкурс краси й інтелекту «Гальшка року». Переможниця в нагороду отримує почесний титул княжни Гальшки Острозької, а також може відчути себе справжньою княгинею.

Сучасний Острог впевнено повертає собі позицію лідера культури і мистецтва, естетики і краси. Велику роль в цьому відіграє сучасна Острозька академія, в стінах якої виховують поціновувачів культури і традицій. Зокрема, відкритою для всіх бажаючих є академічна мистецька художня галерея, де відвідувачі можуть долучитись до прекрасного.

Відтак можна бути спокійними за мешканців Острожчини, яким історично та зусиллями сучасних діячів створена чудова атмосфера для чергового святкування Міжнародного дня краси.

Ольга ЗЕЛІНСЬКА,
студентка 4 курсу гуманітарного факультету, спеціальність «Культурологія»
№36 від 7 вересня 2013 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 318 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]