Неділя

21.04.2019

17:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Свято пам’яті і баталії інтелекту
У  ювілейному, 10 турнірі пам’яті Йосипа Аршинова, що проходив 1-2 грудня в Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1, брала участь рекордна для цих змагань кількість учасників – 59 із Острога, Рівного, 8 районів області, а також Шепетівки, Кременця, Шумська та Хмельницького. Вперше зафіксовано кількісну перевагу гостей над острожанами, і визначали переможців серед найсильніших шахістів трьох областей та окремо – серед господарів.   

Після збору учасників, реєстрації та жеребкування, про готовність шахістів до боротьби за шахівницями доповів оргкомітету головний секретар цих змагань, і всіх дев’яти попередніх турнірів, Іван Іванів. Світлана Панченко, автор сценарію і ведуча урочистого відкриття та підбиття підсумків, нагадала присутнім, що цей шаховий турнір проводиться в пам’ять Йосипа Аршинова – доброї людини, талановитого педагога, професіонала своєї справи, громадянина і патріота, ветерана праці і Великої Вітчизняної війни, великого шанувальника шахів. Започатковували баталії інтелекту для шанувальників шахів нашого міста і району, але поступово турнір перетворився на обласний, міжобласний, і тепер він є VII етапом (завершальним) розіграшу кубка Рівненської області, найпрестижнішим у нашій області .

У своєму вітальному слові Острозький міський голова, співголова оргкомітету Олександр Шикер побажав усім наснаги у боротьбі, гарних перемог, задоволення від гри та спілкування в колі колег і друзів.

На урочистому відкритті також виступив міський голова Острога в 2003 році, коли було започатковано турнір пам’яті Йосипа Аршинова, голова міської організації політичної партії «Батьківщина», Тарас Пустовіт; засновник турніру, син Йосипа Аршинова Григорій; президент Рівненської обласної федерації шахів Володимир Ковальчук. Краєзнавець і журналіст, який детально описав 1-й турнір і один із 4 учасників усіх попередні турнірів, учень Йосипа Григоровича Олександр Гладуненко з теплотою згадував уроки свого вчителя математики, хід першого турніру, людей, які грали в ньому та відкрив ще одну сторону життя Йосипа Аршинова – донорство. Виявляється, в далекому 1976 році він своєю кров’ю врятував життя одному з острожан. Про це свідчить кореспонденція, яку знайшов дослідник у обласній бібліотеці.

Після покладання квітів від учасників турніру на могилу Йосипа Аршинова (Олександр Сорокін та Валентин Шаранський), роздачі буклетів та значків, виготовлених до відкриття турніру, озвучення найголовніших деталей регламенту змагань – на шахових дошках у тиші запанували гарячі баталії. Як і за звичай за швейцарською системою – спочатку сліпий жереб зводив кандидатів у майстри спорту із початківцями, а також рейтингових шахістів та аматорів між собою. Та все ж, з кожним туром чіткіше вимальовувалось коло шахістів, які вели гостру боротьбу за чемпіонство, а також середняки і аутсайдери. Тож вони вже боролися між собою і легко не було нікому…

Кубки, медалі, грамоти, грошові премії та подарунки від організаторів та спонсорів вручали: перший заступник міського голови Віталій Ундір, засновник турніру Григорій Аршинов та працівник редакції газети «Замкова гора» Олександр Гладуненко. Подарунки отримали: заохочувальні – жінки, які боролися з чоловіками за шахівницями Леся Омеляш, Юлія Руда, Марина Цілерман; наймолодший учасник турніру Андрій Дем’янюк та найстарший – Вадим Косолапов. Цікаво, що останні двоє з однієї родини – внук і дід! І хоч 9 острожан включені в загальноукраїнський рейтинг шахістів (головним чином завдяки турніру пам’яті Йосипа Аршинова), але нарівні острожани змагатися із кращими шахістами нашої області і сусідніми поки ще не можуть, тому було вирішено нагородити кращих господарів. Серед них найвагоміший результат здобув Віталій Смик (25 загальне місце, 5 очок). Він нагороджений кубком і золотою медаллю. Другий – Валентин Шаранський (31/4,5), а третій – Олександр Сорокін (36/4). Переможцем турніру і кубка області став Олександр Кохно із Рівного, який набрав 8 очок із 9 можливих (дві нічиї). Його земляк Костянтин Балєєв зайняв друге місце (7,5), а третє – Вадим Разін із Хмельницького (7). Після нагородження переможці та учасники фотографувалися на пам’ять, дякували організаторам, спонсорам та ведучій за гарно організоване свято пам’яті та баталії інтелекту.

Коли все закінчилось і учасники розходилися додому, я спілкувався із розчуленим і щасливим переможцем турніру та кубка області Олександром Кохно:

– В Острозі я вже бував кілька разів, але у шахи тут грав вперше. Приємно, що саме у вашому місті я здобув перемогу не тільки в найрейтинговішому турнірі Рівненщини, а й кубку області. Вважаю, що найважчою для мене була гра з одним із найсильніших учасників турніру, шепетівчанином Олегом Поліщуком. Відверто кажучи, в тій грі мені трохи пощастило і я зумів тим скористатися. Та перемога, по суті, була чи не найголовнішим внеском у загальний успіх…

На завершення назву тих, без кого шахове свято не відбулося б: генеральний спонсор проведення змагань – будівельна компанія «Вежа» (Г. Аршинов). Турнір відбувся за підтримки Острозької міської ради, громадської організації «Острозька міська шахово-шашкова федерація», Рівненської обласної федерації шахів, приватних підприємців В. Степанюка (піцерія «Маестро»), В. Журика, голови міської партійної організації ВО «Батьківщина» Т. Пустовіта.

Іван ГЛУШМАН


№49 від 8 грудня 2012 р. Категория: Події | Просмотров: 537 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]