Понеділок

22.04.2019

03:04

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Своє свято хор відзначить концертом

Народному аматорському хоровому колективу Острозького РБК – 20! Якщо бути педантом, то потрібно відмітити, що насправді хор було створено дещо раніше – у жовтні 1993-го. Саме тоді розпочалася його творча біографія. Та вже через рік йому було присвоєно звання «Народного» – 13 листопада 2014-го. Саме ця дата і стала основною для цьогорічних святкувань. 

Ініціатором створення хорового колективу був тодішній міський голова Микола Грищук. Без нього створення хору було б неможливим. Адже потрібно було мати і фінансову, і моральну підтримку. І ось почались перші репетиції. Зголосилися співати (а, вірніше, не уявляли себе без пісні) понад 60 осіб, серед них – Ярослав Денищук, Микола Хаврук, Федір Товстий, Юрій Грищук, Сергій Янчишин, Надія Захарчук, Віра Жуковська, Оксана Шевчук, Людмила Петрук, Лідія Змеєва, Зоя Систалюк, які в хорі з першого дня й досьогодні, та інші. Як можуть пересвідчитись острожани, раніше і нині серед учасників хору – й педагоги, й медики, і вихователі дитсадків, і працівники поштового вузла зв’язку, й культпрацівники, й керівники підприємств. Тобто, практично представники всіх сфер життя нашого міста.

З часом склад хору оновився. Гадаю, хоровий колектив подарує вам на ювілейному концерті прекрасний спів, чудові мелодії. Незмінним керівником з часу створення є Михайло Крет, нині заслужений працівник культури України. Михайло Васильович постійно приїздить до нашого міста з Рівного, проводить усі репетиції… Протягом 20 років «директором хору», як жартома її називають хористи, яка повідомляє про репетиції, зміни в розкладі роботи, вирішує інші питання, є методист РБК Лідія Змеєва. Незмінно супроводжує виступи хору народний аматорський ансамбль народних інструментів під орудою Ігоря Федоріва. Солістами хору є Галина Скрипковська, Катерина Руда, Лідія Змієва, Юрій Грищук.

Репертуар хору поповнюється, і нині в сучасного складу – понад 50 пісень. Є серед них твори місцевих авторів: Миколи Тимощука, Анатолія Андрухова та інших. Багато з них ми почуємо завтра на підсумковому святковому концерті.

Хор – обов’язковий учасник усіх місцевих свят та урочистостей, незмінний учасник обласних оглядів-конкурсів, не раз виступав на сцені обласного музично-драматичного театру, також брав участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі козацької пісні «Байда» в Тернополі, де отримав диплом ІІ ступеня; лауреат фестивалю української пісні в столиці Білорусі Мінську, також лауреат міжнародного літературно-мистецького Шевченківського свята «В сім’ї вольній, новій». Пригадується різне: і великі зали, і виступи в холодну пору. Так, наприклад, на 5-річчі хору глядачі сиділи в теплому одязі, а співаків… а співаків «гріла» пісня…

Нещодавно хор виступав у селі Мощаниця з нагоди свята Покрови та Дня українського козацтва. Його виступ, як завжди, був пронизаний патріотизмом та героїкою.

На жаль, склад хору зазнає змін – як передбачуваних, так і пов’язаних з тим, що люди відходять у інший світ. Особливо відчутні втрати серед чоловічої частини хору. Адже лише останнім часом не стало таких «зірок» хору, як Романа Кобетяка, Олександра Новіка, Віталія Власенка …

Отож, приходьте обов’язково завтра, 23 листопада, на 15 годину до затишної зали РБК – і привітайте справжніх шанувальників своєї пісні з першим двадцятиріччям!

Олександр ГЛАДУНЕНКО

№ 48 від 22 листопада 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 207 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]