Четвер

25.04.2019

19:41

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Своєчасна виплата заробітної плати – основне завдання роботодавця

Суб’єктам господарювання, які використовують працю найманих працівників, слід пам’ятати, що виплата мінімальної заробітної плати – це обов’язкова вимога на території всієї України.  Не нарахування заробітної плати, у розмірі мінімальної, є порушенням соціальних гарантій громадян України. 

Кожен громадянин нашої країни має право отримувати за свою роботу гідну заробітну плату, а з часом і пенсію. Тому роботодавці та працівники повинні пам’ятати, що дотримання чинного законодавства про оплату праці для одних гарантує чисту совість перед державою та суспільством, для інших – стабільне майбутнє.

Одним із елементів державного регулювання заробітної плати є визначення і гарантування мінімального її рівня. До державних норм і гарантій належать також норми оплати праці за роботу в надурочний час; у святкові та вихідні дні; у нічні години; за час простою не з вини працівника. Держава регулює і гарантує доплати працівникам, молодшим за вісімнадцять років, при скороченому робочому дні, оплату щорічних відпусток, за час виконання державних обов’язків та підвищення кваліфікації, обстеження в медичному закладі, при переведенні за станом здоров’я чи з приводу вагітності на легшу нижчеоплачувану роботу, при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших спеціальностей; для донорів, при переїзді на роботу до іншої місцевості, при службових відрядженнях тощо.

Суб’єкти господарювання в своїй господарській діяльності керуються законами України «Про оплату праці», «Про колективні договори та угоди», Кодексом законів про працю України (КЗпП України) тощо.

Базовим із питань оплати праці в країні є Закон України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 р. № 108/995-ВР. зі змінами і доповненнями. Його статтею 8 визначено сферу державного регулювання оплати праці працівників підприємств усіх форм власності шляхом встановлення: 1) розміру мінімальної заробітної плати й інших державних норм і гарантій; 2) умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності; 3) працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету; 4) регулювання фондів оплати праці працівників підприємств-монополістів згідно з переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України; 5) шляхом оподаткування доходів працівників.

Статтею 14 Закону України «Про оплату праці» визначено систему договірного регулювання оплати праці, яке здійснюється на основі системи угод, що укладаються на державному (генеральна угода), галузевому (галузева угода), регіональному (регіональна угода) та виробничому (колективний договір) рівнях відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди».

Суб’єктам господарювання слід врахувати, що у колективних договорах та трудових договорах розмір мінімальної заробітної плати повинен бути встановлений відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік».

За недотримання державних соціальних гарантій щодо виплати мінімальної заробітної плати винні особи будуть притягуватися до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з законодавством.

Немає необхідності доводити, що заробітна плата – один з найважливіших елементів соціально-економічної політики держави. Водночас – це джерело існування сотень працівників у нашому місті, основа добробуту та достатку їхніх родин. Тому зрозуміло, що своєчасна виплата заробітної плати та ії розмір – свідчення здорового фінансово-економічного стану підприємства, цивілізованих відносин між роботодавцем та працюючими, свідчення його професійних, ділових та людських якостей.

Галина ПЕРЛОВСЬКА,
начальник відділу з питань праці управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому

№ 19 від 8 травня 2015 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 209 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]