Неділя

21.04.2019

21:45

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Талант Юлії Сидорук визнали і в Італії
З 20 по 25 червня в італійському місті Майорі поблизу Неаполя проходив Міжнародний фестиваль мистецтв для молодих талантів "Eurokids Summer Edition". На ньому Україну в конкурсній програмі представляла випускниця Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та музшколи Юлія Сидорук. За підсумками конкурсних виступів на сцені курортного містечка вона привезла нагороди за два перших місця.   

Слобідчанка, сьогодні студентка Хмельницького музучилища, розповідає, що фестиваль «Eurokids Summer Edition» організовують асоціація Rosso Arancio і Всесвітня асоціація фестивалів і виконавців – WAFA для поширення творчості молоді, взаємодії дітей і молодих людей з різних країн, міжнародного культурного обміну. Він проводиться взимку і влітку. Запрошення туди Юля отримала у Каунасі (Литва), де брала участь у фестивалі. Відправилась у Європу з директором фестивалю «Веселка над Тисою» Іваном Пилипцем. Він з дружиною був запрошений туди у якості гостя, а Юлія Сидорук як учасниця.

Дівчина розповідає, що Майорі розташоване біля витоку гірського струмка, від якого отримало свою назву. За іронією долі в середині XX століття історичний центр міста був майже повністю зруйнований. Тому Майорі, чи не єдине на Амальфітанському узбережжі Адріатичного моря, яке має багато сучасних будівель. А ще це – популярне в Італії і у світі місто-курорт, відоме, перш за все, своїми широкими піщаними пляжами, кращими у тій частині країни. У лютому – березні (залежно від Великодня) у Майорі проводиться грандіозний карнавал, а у квітні смолоскипна хода «Віа Кручіс». З червня до вересня там відбувається дуже багато гастролей артистів театру, балету, проводяться різноманітні культурні заходи, зокрема відомий кінофестиваль.

Це була перша мандрівка Юлі у Західну Європу. Також перший раз летіла літаком, причому з Будапешта, що було майже втричі дешевше ніж з України, наприклад, зі Львова. Під час перебування в Італії вразило дуже багато. Перш за все рівень сервісу у готелі, ресторані. Снідали і вечеряли на п’ятому поверсі ресторану з видом на море (на фото). Було дуже гарно. Харчувалися за шведським столом. Вражала кількість продуктів, що могло задовольнити смаки всіх учасників з різних країн. Юля точно знає, що були представники Румунії, Молдови, Росії, Болгарії, Мальти і, звісно, Італії. Була ще одна українка у молодшій віковій групі, але вона живе в Італії. На фестивалі окремо змагалися танцюристи, вокалісти, інструменталісти. Всього конкурсантів було більше 50. Виявляється, що організатори самі їздять на фестивалі в різні країни і запрошують до себе кращих.

У перший день виступали тільки наймолодші (з 6 до 9 років включно). Наступного дня в боротьбу включилися інші учасники. Юлія Сидорук була в групі найстарших (від 17 і старші). Виконувала 2 пісні – одну українською мовою, а другу – англійською (Джазовий стандарт). За підсумками виступів виборола дві перші премії у 2 номінаціях – краща пісня і кращий голос. Була нагороджена дипломами та кубками (один з них передала училищу), брала участь у фінальному гала-концерті. А ще в Майорі Юля Сидорук отримала запрошення на фестивалі-конкурси, які незабаром проходитимуть в Молдові та на Мальті.

У дні, коли не виступала на фестивалі, то відпочивала на пляжі. Один із організаторів дійства, Вінченцо Коллосанто, був гостем на фестивалі «Молода Галичина». Там Юлія Сидорук була ведучою і познайомилась із італійцем. Вдячний за гарний прийом, він влаштував українцям мандрівку морем на своїй яхті, незважаючи на дуже щільний графік роботи по організації фестивалю.

Ділячись враженнями про фестиваль, Юлія Сидорук каже, що були проблеми, перш за все, з мовою. Італійську острожанка не знає, а місцеві, виявляється, не володіють англійською. На допомогу прийшла представниця Молдови, член журі, заступник міністра культури тієї країни, яка могла спілкуватися як італійською, так і російською мовами. А коли поряд її не було, доводилось, як кажуть, спілкуватись на «мигах». Але навіть так Юля подружилась з однією італійкою.

У сім’ї Сидоруків Юлія не єдина артистка. Її молодший брат Діма вже чотири роки займається у Нетішині в студії бальних танців «Шарм» (кер. Лариса Грищук). 5-6 червня він у складі групи (8 пар) побував у Києві на півфіналі телеконкурсу «Крок до зірок». За результатами виступів нетішинський колектив пройшов у фінал. Це перший великий конкурс, у якому брав участь хлопець із Слобідки. Очікується, що на фінальний етап телеконкурсу їх запросять у кінці серпня – на початку вересня. Коли буде транслюватись виступ «Шарму» на Першому національному каналі не відомо, можливо влітку, а може і на початку осені.

Розповідаючи про конкурс, хлопець каже, що сцена, на якій їм довелось виступати, невеличка. Хоча, коли дивитися на екрані телевізора, вона здається дуже просторою. Ілюзію створює вишукане оформлення, екрани. Перед початком виходу на сцену діти, які виступали вперше на такому престижному конкурсі, розгубилися, побачивши в журі відомого в Україні та за її межами танцюриста, хореографа і балетмейстера Григорія Чапкіса, інших членів журі, яких часто показують по телебаченню. Але коли вийшли на сцену, страх зник, виступили вдало, адже журі високо оцінило виступ «Шарму», що дозволило пройти у фінал. А ще Діма розповів, що перебуваючи у столиці, він і його друзі побували у музеї води, планетарії, на олімпійському стадіоні, катались по Дніпру.

Від імені читачів газети хочеться привітати Юлію Сидорук та її брата Дмитра з успіхами на артистичній ниві. Бажаємо їм і у подальшому успішно виступати на сценах нашого краю, України, Європи і навіть світу.

Іван МОЧЕРНЯК
№27 від 6 липня 2013 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 517 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]