Понеділок

20.05.2019

05:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

«Театральним образом треба завагітніти»
Так вважає режисер Острозького народного аматорського самодіяльного театру РБК Катерина Руда. З нею та акторами театру напередодні професійного свята «Замкова гора» спілкується про майбутню прем’єру, згадує минуле і обговорює проблеми.

Театральні прем’єри у місті – непересічна подія для шанувальників живого мистецтва, до яких належить і колектив нашої редакції. Минулорічну прем’єру «Дядькова хвороба» режисера Миколи Мички згадуємо і досі. Саме тому вирішили дізнатись чим побалують нас цього разу актори театру.

– Це буде сучасна комедія на 2 дії «Шлюб за оголошенням» Олександра Канівця, – розповідає режисер Катерина Руда, яка вийшла із декретної відпустки і замінила Миколу Мичку. – Сюжет п’єси цікавий: вдівець Ковінь­ка (Іван Гандзюк) постійно свариться з другою дружиною, його племінник пропонує знайти за оголошенням іншу жінку, яка б за гороскопом була Рибою, Близнюками чи Скорпіоном. У результаті до нього приїхала жінка-Риба, дочка-Скорпіон і 2 онуки ефіопки-Близнюки. «Режисером» усіх пригод є племінник, якого грає Микола Мичка (до речі, минулого року він теж виконував роль племінника). Інтрига в тому, що нова дружина має довгий шлейф одружень і одразу починає «доїти» багатенького жениха. Чим закінчаться такі стосунки, дізнаєтеся незабаром. Показ вистави ми плануємо після Великодня. А до Дня театру ми проведемо конкурс театральних колективів району.

У виставі задіяні вже знайомі нам актори Катерина Целованська, Катерина Руда, а також ми побачимо і молоді обличчя – Олену Завадську та Марію Погожевську.

За словами Миколи Мички та Катерини Рудої, сьогодні найбільша проблема театру (звичайно після фінансової) – брак акторів. Є багато людей, які хотіли б грати, однак не можуть це зробити за браком часу. Інші, хоч і талановиті, орієнтиром у роботі бачать гроші. Ще одна з причин, як зауважив метр сцени Юрій Вишняков, небажання керівників відпускати акторів на репетиції.

– Якщо в радянські часи репетиція була призначена на певну годину, то усіх аматорів сцени відпускали з основної роботи безвідмовно, – згадує він. – Сьогодні ж багато хто взагалі вважає, що театр не потрібний.

Микола Мичка, який керує клубом у Білашеві, зауважує, що молодь нині більше цікавлять комп’ютери, аніж живе мистецтво. При цьому більш активними є дівчатка, а хлопці – в дефіциті. Своїх юних акторів він учив, як кажуть, з нуля.

Юрій Вишняков згадує, як свого часу організував школу актора і за два місяці занять мав чудові результати зі своїми вихованцями – ІІ місце в області. А ще він згадує колишні виїзди агітбригад у села, коли актори виступали прямо у полі, або на кузові машин. Їх виступи сприймалися просто на «ура». Так було і в Бережанах, коли актори театру презентували там «Смолоскипи запалали опівночі». Тоді для акторів навіть вночі музей відкрили, аби і вони отримали враження від міста.

– Було б непогано знову поставити у нас «Смолоскипи», – каже Юрій Григорович, а Володимир Смоляр згадує, яка патріотична і чудова це була вистава...

Актори згадують, як виступали в районі з «Кайдашевою сім’єю» і як щиро приймали їх глядачі. На жаль, останню виставу «Дядькова хвороба», крім острожан, не бачив ніхто. Театр запрошували і у Польщу, однак за словами Катерини Рудої поїхати до сусідів не вдалося.

Не зважаючи на фінансову скруту, Острозький театр живе, адже працюють у ньому люди небайдужі. Як каже Катерина Руда, актори стараються вжитися у образи, навіть протилежні їхнім власним характерам.

– Образом потрібно завагітніти, відчути його, – каже вона.

– І навіть коли актору це спочатку не вдається, режисер прикладає усі зусилля, аби людину «переламати», – додає Микола Мичка. – І тоді у виграші глядачі.

Будемо сподіватися, що п’єса «Шлюб за оголошенням» наших аматорів сцени знову порадує острожан новими враженнями, що перед виборами знайдуться спонсори, які розширять кордони творчості острожан далеко за межі міста.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 355 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]