Понеділок

20.05.2019

05:27

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Тетяна БОРУШЕВСЬКА: «В Острозі заряджаюсь позитивом»
Сьогодні для нашого суспільства характерні потужні міграційні процеси. Народившись у одній місцевості, людина через певні обставини переїжджає і вкорінюється в інших частинах держави, а то й за кордоном. Там вона досягає успіхів у діяльності, здобуває визнання. Сьогодні хочу розповісти про одну з острожанок, яка покинула наше місто і реалізувалась на сході України. Наша землячка сьогодні є керівником Донецької регіональної дирекції страхової компанії «Універсальна».  

Тетяна Борушевська, а саме про неї йде мова – корінна острожанка. З першого до четвертого класу навчалась у школі на Новому місті, а з п’ятого – у Острозькій СШ №1, яку закінчила в 1980 році. Про шкільні роки в неї залишились дуже хороші спогади. Нині жінка з вдячністю згадує своїх класних керівників – Антона Дем’яновича Новосілецького, Римму Петрівну Римарук, а також вчителів – математики Софію Пантелеймонівну Стецюк, – фізики Георгія Остаповича Козачука. Вона також пригадує своїх однокласників Люду Жигадло (Хома), Колю Клімчука, Лілю Крайчинську, Лєну Савчук, Ігоря Поповича, Лоліту Кушнір (Зламан), Аллу Приходько (на жаль, вже її з нами немає) та інших.

Після здобуття середньої освіти півтора року працювала черговою у Острозькому райвійськкоматі. Там заступником воєнкома був Степан Петрович Душук. Він і підштовхував здібну дівчину поступати у вуз. У простій робітничій сім’ї був культ навчання. Батьки хотіли, щоб їх діти здобули освіту. Тож під впливом батьків, колег дівчина поступила до Тернопільського фінансово-економічного інституту.

Здобувши диплом спеціаліста у 1986 році, Тетяна Борушевська за розподілом поїхала на роботу у Донецьк. Починала у єдиній і дуже потужній Державній страховій компанії із посади ревізора, потім рухалась кар’єрними сходинками. Була старшим ревізором, головним, начальником відділу, 12 років очолювала одну із найбільших філій. Всю свою трудову діяльність Тетяна Борисівна жодного разу не міняла місце роботи, але назви фірм мінялися. Спочатку був Держстрах, потім страхова компанія «Оранта», в свій час була проведена приватизація і «Оранта-Донбас» стала однією з 5 самостійних «Орант» в Україні, згодом змінила назву на «Орадон». А коли «Орадон» придбала страхова компанія «Універсальна», то Тетяна Борисівна стала її керівником і на цій посаді працює вже понад 5 років.

Сталося так, що у Донецьк перебралася жити і молодша сестра Тетяни Борушевської – Наталія. Спочатку вона допомагала їй освоїтися, знайти роботу. Сьогодні жінка займається підприємницькою діяльністю, має сім’ю, двох дітей, квартиру – все як у людей. Хоч і живуть сестри у одному місті, але зустрічаються не дуже часто – у кожної свої справи, сімейні турботи.

Колишня острожанка пишається своєю дочкою. Цього року вона закінчує Харківську юридичну академію, інститут підготовки кадрів працівників прокуратури. Перед тим Аліна закінчила одну із шкіл Донецька із срібною медаллю, є майстром спорту з фехтування.

До Острога Тетяна Борисівна навідується, але не часто. Заважають частим подорожам значна відстань, робота, сімейні справи. Цього року наша землячка змогла побувати у місті свого дитинства і юності під час пасхальних свят. Разом із родиною вона відвідала Слобідське кладовище, молилася за упокій своїх батьків.

Мене цікавило, як живеться колишній острожанці на сході України. Жінка каже, що більшу частину свого життя – 28 років – вона прожила в Донбасі, звикла, стала уже своєю. Незважаючи на те, що у мільйонному промисловому місті зовсім інший ритм життя, ніж в Острозі, наша землячка зуміла до нього адаптуватись, досягла успіху у професійній сфері – вона очолює розгалужену мережу однієї з найпотужніших страхових компаній України. Сьогодні Тетяна Борисівна уже не уявляє собі іншого життя. Вона наголошує, що поряд із нею завжди були чуйні люди, які підтримували у важку хвилину, допомагали порадами, добрим словом. Поступово Донецьк став для неї другою малою батьківщиною. Проте, вона не забуває Острог.

– Приїжджаючи в місто свого дитинства, я заряджаюсь тут позитивною енергією, – натхненно розповідає Тетяна Борушевська. – Тут пройшло моє дитинство, перші юнацькі роки. Тут моє коріння – поховані батьки, живе із сім’єю старша сестра Ірина. Забути все це неможливо. Тепер, завдяки телефонному зв’язку, я досить часто спілкуюся із рідними, друзями, знайомими і знаю, що відбувається у місті. На превеликий жаль, померло вже багато наших учителів. Пам’ять про них залишиться назавжди. Дуже шкода, що місто втратило свій виробничий потенціал, люди позбавлені роботи вдома. Сподіваюся, що у подальшому ситуація покращиться. Користуючись нагодою, хочу привітати всіх острожан, особливо учителів, які навчали мене, однокласників з Днем міста. Бажаю вам міцного здоров’я, мирного неба та достатку в сім’ях.

Іван МОЧЕРНЯК
№23 від 8 червня 2013 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 371 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]