Понеділок

20.05.2019

00:19

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Ти – вічна слава Острога
Ось уже 18 років поспіль Острог називають студентським містечком. Із 15 тисяч жителів Острога три тисячі є студентами. Молодь сьогодні дає місту друге дихання, допомагає йому відродитися.  

Острозька академія входить до 10 кращих вузів України за світовим рейтингом Ranking web of repositories. Вона дає острожанам робочі місця, надає безкоштовні юридичні послуги, приваблює туристів та абітурієнтів, створює всі умови для приїзду до міста видатних діячів науки, культури та політики. Почнемо з гостей. До університету регулярно приїжджають Юрій Андрухович, Олександр Ірванець, Ігор Павлюк, Сергій Жадан, Дмитро Стус та інші українські письменники й поети. Вони читають лекції студентам. Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Леонід Кравчук, Арсеній Яценюк, Ірина Фаріон, Віталій Кличко, Віктор Янукович, Микола Азаров також приїздили до Острога. Усіх їх запрошувала академія. Острожани мають змогу наживо спілкуватися з цими людьми.

На території університету функціонує юридична клініка «Pro bono» – спільний проект Благодійного Фонду «Правничі ініціативи»  і НаУ «Острозька академія». «Pro bono»   надає безкоштовні юридичні послуги населенню міста та сіл району. В середньому за рік клінікою розглядається близько 50 звернень громадян. Острозька клініка займає одну з передових позицій у рейтингу юридичних клінік України. Вона працює над підвищенням рівня правової свідомості населення, реалізуючи програму практичного «живого» права. Програма полягає у розробці та проведенні консультантами клініки уроків із актуальних юридичних питань для школярів загальноосвітніх закладів Рівненської, Волинської та Хмельницької областей. Юридична клініка «Pro bono»  налагоджує співпрацю з органами місцевого самоврядування міст Острога та Рівного, зокрема, з місцевими органами соціального захисту населення, а також з органами Управління Юстиції України.

Острозька академія є центром морального і духовного виховання жителів Рівненщини та України в цілому. На базі університету проводиться конкурс «Юні знавці Біблії». Щороку діти з усієї України приїжджають до Острога, щоб вибороти звання кращого знавця Біблії, але без подарунків додому ніхто не повертається. Окрім того, люди, що вилікувалися від алкогольної та наркотичної залежності за допомогою слова Божого, часто приїжджають до Острога, щоб поділитися своїм досвідом у подоланні такої недуги з місцевими наркозалежними. За сприяння університету у світ виходять шкільні підручники з морального та духовного виховання, якими користуються діти та вчителі усієї України. Також щороку студенти та викладачі випускають збірники під назвою «Наукові записки». Таким досягненням може похвалитися далеко не кожен університет. Це хороша платформа для острожан, що бажають пов’язати своє життя із науковою діяльністю.

22 червня 2007 року на базі Острозької академії за участю Президента України було відкрито віртуальну наукову бібліотеку, аналогів якої в Україні поки що не існує. Завдяки цьому кожен острожанин має доступ до унікальної наукової літератури. На території університету функціонує храм, відвідати який може представник будь-якої конфесії. Це чи не єдиний храм такого типу в Україні.

Відділ міжнародного співробітництва НаУ «Острозька академія» активно проводить діяльність, направлену на розвиток міжнародних відносин з зарубіжними навчальними закладами, науково-дослідними закладами, іноземними освітніми організаціями та фундаціями. Саме тому ми часто можемо зустріти туристів-іноземців в Острозі. Серед партнерів університету є такі провідні вищі навчальні заклади світу, як: Іллінойський університет, Університет Південної Індіани, Університет Флориди (США), Едмонтонський університет, Університет Квінз (Канада), Варшавський університет, Яґеллонський університет, Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської, Католицький університет ім. Яна-Павла ІІ, Державна вища східноєвропейська школа, Вища школа бізнесу і підприємництва (Польща), Європейський інститут Гете, Лейпцігський університет прикладних наук, Німецький інститут економічних досліджень, Університет ім. Гумбольдта (Німеччина), Університет ім. Короля Хуана Карлоса, Університет Деусто (Іспанія), Університет Бордо, Університет Ренна (Франція), Університет
м. Салоніки (Греція), Університет м. Турку (Фінляндія), Університет Алгарве (Пор­ту­галія), Вільнюський університет (Литва), Загребський університет (Хорватія), Бо­лон­ський університет (Італія), Відкритий­ університет (Великобританія), Універси­тет Глазго (Шотландія), Прешувський уні­вер­ситет (Словаччина), Університет Макварі (Австралія), Університет Гента (Бельгія), Університет Упсала (Швеція), Брестський державний університет, Білоруський державний університет у Мінську, Поліський державний університет у Пінську (Білорусь). І цей перелік не повний. Така співпраця дає можливість студентам та викладачам проходити стажування в США, Канаді, Німеччині, Польщі, Італії, Іспанії, Греції, Туреччині, Литві, Швейцарії, Швеції, Франції, Великобританії та Білорусі. Це неабиякий досвід для жителів невеликого містечка.

У приміщенні НаУ «Острозька академія» зосереджено кілька музеїв та картинна галерея, що приваблюють туристів. Та і сам університет як явище культури привертає увагу, оскільки він був заснований у далекому 1576 році. «Острог – це місто з величною історією. Саме тут на базі академії світ побачили «Острозька Біблія», перше повне друковане видання всіх книг Св. Письма церковно-слов’янською мовою, «Граматика Словенська» Мелетія Смотрицького та перший «Буквар». Університет створив імідж Острога і творитиме його ще довго» – ділиться з нами декан гуманітарного факультету НаУ «Острозька академія» та настоятель академічного храму Василь Жуковський.

Оксана МУЗИЧИШИН
№23 від 8 червня 2013 р. Категория: Острозька академія | Просмотров: 304 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]