Середа

24.04.2019

18:51

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Той рух до сонця не спинити, бо зветься сонце те Тарас!

Ось уже понад два століття ім’я Тараса Шевченка уособлює в собі обличчя Ук­раїни та її народу. Великий Кобзар, підтримуючи незламний дух українців, крокує разом з нами крізь віки, бо болить його серце за Україну. У ці непрості для ук­раїнського народу часи по-особливому відчуваємо духовне єднання з Шевченковим полум’яним словом, яке кликало людей на майдани, згуртовувало народ та вимагало вистояти у боротьбі з антиукраїнською владою. 

«Борітеся — поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!» – прозвучав вічно актуальний Шевченків завіт для острозької громади, яка зібралась у районному Будинку культури 12 березня з нагоди літературно-мистецької акції «Магія Тарасового слова». Захід був присвячений 201-й річниці від дня народження Великого Кобзаря та Збройним Силам України.

– В цей суворий час випробовувань для нашої Батьківщини ми всі, як один, повинні підтримати нашу армію, хлопців, які боронять кордони нашої священної держави. Тож будьмо небайдужі до спільної біди, прой­мемось почуттям відповідальності за нашу Батьківщину і своїми скромними внесками наблизимо світлий день перемоги», – невипадково звернулись до присутніх ведучі Назар Халанчук та Катерина Зайцева, адже при вході у зал була поставлена скринька для збору коштів на допомогу бійцям АТО.

Шанованим гостем заходу став острозький поет, літератор, член Літературного об’єднання ім. І. Маєвського Олесь Ундір. Він зачитав свої вірші, присвячені Тарасові Шевченку. Щороку 9 березня поет покладає квіти до пам’ятника Кобзареві та присвячує йому новий вірш. «Острозькі сліди Кобзаря» – цьогорічна поезія українському генію, яку маєте змогу прочитати в цьому ж номері на літсторінці «Золоте перо».

Не могли ведучі не пригадати трагічні події 18 – 20 лютого, полеглих героїв у зоні АТО, зокрема, і наших острозьких – Влада Рильського та Сергія Гулюка. Пам’ять про них вшанували хвилиною мовчання. Після чого чи не до сліз зворушила усіх пісня «Мамо, не плач…» у виконанні Наталії Гуцуляк.

Декламувати Тарасові вірші – це завжди своєрідна відповідальність, наче не вірш, а молитву читаєш. Щиро і проникливо звучали зі сцени вірші Шевченка у виконанні дипломантів районного конкурсу читців-аматорів «Кобзарева струна не вмирає» Вікторії Пет­рук та Софії Ричук, яка у прочитанні монологу Ганни з твору «Наймичка» зуміла передати ту найчистішу красу світу, яку бачив поет у жінці.

Дарували свої пісні присутнім вокальний ансамбль Оженинської дитячої музичної школи під керівництвом Олесі Луцук та народний аматорський ансамбль народної пісні с. Могиляни, керівник Вікторія Турбан. Звучали шевченкові твори, покладені на музику у виконанні Наталії Бернацької, народного аматорського тріо «Барви», народного аматорського чоловічого квартету «Оксамит».

На завершення акції народний аматорський хоровий колектив РБК під керів­ництвом заслуженого працівника культури України Михайла Крета виконав твори Кобзаря «Ой чого ти почорніло», «Вітре буйний» та «Реве та стогне». Без зайвих емоцій скажу, що це були кращі виконання хором РБК Шевченкових творів, які мені доводилось слухати наживо упродовж останніх років.

Так відбувся захід, який поєднав дві чудові нагоди: вшанування пам’яті українського генія та підтримка нинішніх героїв. Як мовила ведуча, сьогодні Шевченко пліч-о-пліч з тими, хто проти сепаратизму і кремлівської диктатури. Він разом з народом вийшов на Майдани, на барикади духу, барикади честі і гідності. Він разом з «живими і мертвими і ненародженими» мріє про те, що:

«… на оновленій землі

Врага не буде супостата,

А буде син і буде мати,

І будуть люди на землі».

Євгенія ПОЛІЩУК

№12 від 21 березня 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 236 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]