П'ятниця

26.04.2019

05:45

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Треба бути пильними і небайдужими

Негативні процеси всередині країни, пов'язані з такими факторами, як проведення антитерористичної операції на Сході України, діяльність прихильників незаконних збройних формувань т. зв. днр та лнp, посилення в українському суспільстві політичного та соціального радикалізму, нестабільність криміногенної обстановки, обумовлюють необхідність підвищення пильності громадян щодо виявлення вибухонебезпечних предметів, що можуть використовуватись для дестабілізації соціально-побутової ситуації в державі шляхом        вчинення    проявів      терористичного  чи     диверсійного характеру.   

Перш за все необхідно звертати увагу на ознаки, характерні для вибухового пристрою: виявлення в громадських місцях, транспорті валіз, пакунків, коробок та інших пре­дметів залишених без нагляду; отримання адресатом поштового відправлення, вміст якого чи відправник йому невідомі; наявність у предметів характерного вигляду штатних бойових припасів, учбово-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів тощо; наявність звуку працюючого годинникового механізму, що чути з предмету; наявність у предметі запаху бензину, гасу, розчиннику, паливо-мастильних матеріалів, хімічних речовин тощо; наявність диму, що виходить з предмету; наявність у предмета елементів (деталей), що не відповідають його прямому призна­ченню; незвичайно велика вага предмета (наприклад, коробки з під цукерок, банки з під кави, книги, блокноту та таке інше); нестандартний засіб виготовлення посилочної тари; наявність у дверях, вікнах яких-небудь сторонніх предметів, закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів тощо; наявність стороннього сміття, порушення ґрунту, покриття на газонах, тротуарах при відсутності пояснень відповідних служб щодо їх виникнення; наявність у місцях масового скупчення людей сторонніх чи нічийних приладів, механізмів, тимчасових споруд, будівельних матеріалів і конструкцій тощо.

При цьому, у випадку виявлення підозрілого предмета СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ самостійно проводити з ним будь-які дії (торкатися, нахиляти, перемішувати, підіймати та ін.)

У разі виявлення особи, що намагається безпосередньо застосовувати підозрілий пре­дмет по можливості не дати їй випустити предмета з рук та використати тіло особи як екран для гасіння у разі вибуху ВП осколкової та фугасної дії. Й ще дуже важливий момент – треба пам'ятати, що втрата часу при загрозі вибуху може призвести до людських жертв!

В усіх випадках про виявлення ознак вибухового пристрою необхідно повідомляти міліцію за тел. -102, оперативного чергового Управління СБ України у Рівненській області (тел. (0362)22-43-43), оперативного чергового Здолбунівського МРВ Управління СБ України у Рівненській області  (тел. (03652) 2-50-92).

Прес-служба Управління Служби безпеки України у Рівненській області

Просмотров: 191 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]