П'ятниця

19.04.2019

18:06

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Треба турбуватися про тих, кого приручили

Серед великого різноманіття всіляких днів є і Міжнародний день котів. Він відзначається у перший день весни – 1 березня. Цього дня у світі влаштовують виставки котів та інші заходи, присвячені пухнастим улюбленцям людини. Недарма їм відвели навіть окремий день, адже підраховано, що нині майже півмільярда котів проживають у сім’ях людей. 

Деякі вчені вважають, що коти є розумнішими за собак і саме вони повинні називатись «найкращим другом людини». Котів поважали та цінували ще з найдавніших часів, вони були священними тваринами у Єгипті, Греції та Римі, де існували цілі культи, присвячені пухнастикам. Їх згадують у міфах та легендах, у більшості з яких коти є носіями добра та світла. У багатьох країнах світу під час розкопок були знайдені численні скульптури та зображення котів. Навіть у сучасному світі люди продовжують шанувати їх: кожного дня з’являється все більше фільмів та книг, які розповідають про життя цих маленьких тварин.

В Інтернеті коти є більш популярними, ніж деякі актори та співаки. Люди постійно знімають відео, де їх улюбленці роблять різні дивакуваті речі, наприклад, є багато роликів про японського кота Мару, який дуже полюбляє коробки. Також особливої слави набув «найсумніший кіт у світі», який має такий вираз, що здається неначе він журиться. Господарі навіть заводять своїм домашнім улюбленцям сторінки у соціальних мережах, де ті мають друзів – інших котів.

Українці ще з давнини тримають котів удома. Вони допомагають не лише позбутись мишей та пацюків, завдяки їм передбачали зміни погоди, адже дуже багато прикмет пов’язані саме з ними. Наприклад, якщо кицька ховає ніс, то буде мороз, а якщо облизується проти шерсті – дощ. Коли хтось збудував новий дім, то перш, ніж поселитись у ньому самому, потрібно впустити у дім кішку, тоді вона з собою принесе щастя будинку.

Незважаючи на це, у світі актуальною проблемою залишається те, що на вулицях міст багато безпритульних котів. Більшість людей вважає їх хворими, а тому навіть і не намагаються їм допомогти. Нерідко можна побачити, що годують таких котів люди, які й самі не мають, де жити. Особливо важко живеться кішкам, адже якщо кота ще тримають вдома, то кішок частіше викидають. Тому людям потрібно допомагати різноманітним притулкам для тварин та благодійним організаціям, які працюють для того, щоб захистити «братів наших менших». Заклопотані власними проблемами, ми забуваємо про те, що нашим обов’язком є турбуватись про тих, кого приручили.

Яна БИСТРИЦЬКА

№ 9 від 28 лютого 2015 р. Категория: Природа і екологія | Просмотров: 277 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]