Неділя

21.04.2019

21:30

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Треба знати, як діяти під час снігової бурі

Снігопади, тривалість яких може бути від 16 до 24 годин, неабияк впливають на господарську діяльність населення, особливо в сільській місцевості. Негативний вплив цього явища ускладнюється хуртовинами і сніговими бурями, при яких різко погіршується видимість, переривається транспортне сполучення як в місті, так і між містами області. Випадання снігу з дощем при температурі та ураганному вітрі створює умови для обледеніння ліній електропередач, зв’язку, а також покрівлі споруд, різного типу опор і конструкцій, що дуже часто призводить до їхнього пошкодження.­ 

З оголошенням штормового попередження про можливі снігові замети необхідно обмежити пересування, особливо в сільській місцевості, створити необхідний запас продуктів, води і палива. В окремих районах, з початком зимового періоду, на вулицях, між хатами необхідно протягнути канати, які допоможуть в сильну хуртовину орієнтуватися пішоходам і перебороти сильний вітер.

Особливу небезпеку снігові замети становлять для людей, застигнутих в дорозі, далеко від людського житла. Занесені снігом шляхи, втрата видимості викликають повне дезорієнтування на місцевості.

При пересуванні на автомашині не слід намагатися перебороти снігові замети, необхідно зупинитися, зовсім зачинити жалюзі машини, закрити двигун з боку радіатора. Якщо є можливість, автомашину треба поставити двигуном до вітру. Періодично потрібно виходити з машини, розгрібати сніг, щоб машину не занесло опадами. Крім того, незанесений снігом автомобіль – добрий орієнтир для пошукової групи. Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати. При прогріванні двигуна важливо не допускати потрапляння в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів, з цією метою важливо слідкувати, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом.

Якщо в біду одночасно потрапило декілька осіб, потрібно зібратися разом і використовувати один автомобіль для укриття, з інших машин необхідно злити воду. Ні в якому випадку не можна покидати укриття – авто. В сильний снігопад орієнтири, які здаються надійними з першого погляду, через декілька метрів можуть бути загублені.

Населенню під час снігових заметів потрібно бути готовим для проведення рятувальних робіт: розшуку заметених снігом людей і сільськогосподарських тварин; надання першої медичної допомоги і розчищення снігових заметів на дорогах, вулицях, навколо тваринницьких ферм і виробничих будівель, ліквідації аварій на комунальних і енергетичних мережах.

Під час снігової бурі роботи слід виконувати тільки групами з таким розрахунком, щоб кожна людина знаходилась в полі зору інших.

Ярослав АНДРОСЮК,
завідувач пунктом (навчально-консультаційним) м. Острог навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області

№ 4 від 24 січня 2015 р. Категория: Безпечна життєдіяльність, надзвичайні ситуації, робота МНС | Просмотров: 204 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]