П'ятниця

26.04.2019

05:40

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Три білих коня… А попереду – блакитний!
Дійсно, є три зимових коня – грудень, січень, лютий. Але цього, 2014-го, їх очолить, починаючи з 31 січня, усе ж – блакитний. Або ж – синій. Або – васильковий, волошковий, голубий, бірюзовий, сапфіровий, барвінковий… (Але ні в якому разі не зелений!). Символ східного Нового року, якому будуть присвячені святкування у Китаї, Тибеті, Кореї, В’єтнамі, Лаосі, Японії та інших далекосхідних країнах. А ще він, ніби іграшковий, буде… дерев’яний.    

 Така традиція! І йде вона не мало, не багато… аж з 2397 року до нашої ери! Коли на території України ще й писемності не було. Тобто, цій системі літочислення вже 4410 літ! Ще тоді вирішили ввести у практику, в традицію, рахувати роки 60-річного циклу. У таких циклах кожен рік має подвійну назву: 1) однієї з п’яти стихій і 2) однієї з 12-ти тварин, які є у східних гороскопах та їхніх знаках Зодіаку. Якщо говорити про стихії, то вони мають свій колір: дерево – синій, вогонь – червоний, земля – жовтий, метал – білий, вода – чорний. Чому саме так? А хто його знає: схід – справа делікатна…

Щодо тварюк, то очолює їх «парад» Миша. Далі йде Корова (бик, віл, буйвіл), Тигр, Заєць (кролик), Дракон, Змія, Кінь, Вівця (баран), Мавпа, Курка (півень), Собака, Свиня. За легендою, саме у такому порядку вони прийшли з візитом до Будди. І він їх вшанував. Найрозумнішою виявилась Миша (пацюк). Лідером «перегонів» був Буйвіл – він будь за що вирішив стати першим. Йому, щоправда, довелося для цього провести поєдинок з Тигром. І він його в двобої здолав.  Почав сміятися над переможеним, та так голосно, що втратив передні зуби. (З тих пір і може жувати лише травичку). І помчав із шаленою швидкістю. Але біля печери Гаутами  загальмував, прорив копитами землю, відсапався, а з його рогів… скотилася до виходу Миша! Вона і стала найпершою. А Бик – другим. Тигр же, зализавши рани, дошкутильгав третім. Всі інші прийшли пізніше. А найледащою виявилась Свиня: вона вилежувалась у багнюці, рилом копирсала ґрунт, а потім схаменулася і з вереском, кувіканням так дременула, що  перегнала інших представників природного царства. І таки стала дванадцятою!

Якщо говорити про стихії, то, на відміну від тварин, їх назву носить не один рік, а два сусідніх. Так, нинішній, 2014-й, буде присвячуватись дереву як рослині, зате наступний (2015-й) – дереву як будівельному матеріалу; третій – природному вогневі, четвертий – вогневі домашньому; п’ятий – металу природному (руді), шостий – металу у формі виробу; сьомий – землі природній, восьмий – землі оброблений (ріллі); дев’ятий – воді рухомій; десятий – воді нерухомій. Ось тому  то Кінь буде і дерев’яним, і синім. До речі, рік Коня був ще у 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, і ще буде у 2026 і так далі.

Тож тим, хто народився у ці роки, має щастити. Тільки для цього потрібно працювати, як Кінь.

Олександр ГЛАДУНЕНКО
Просмотров: 315 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]