Четвер

18.04.2019

19:45

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Тривалі дискусії, дві заяви і...
Відмова від курсу на євроінтеграцію, небажання Януковича мирно врегулювати протистояння, натомість прийняття регіонально-комуністичною більшістю «диктаторських законів» 16 січня з грубими порушеннями принципів демократії і парламентаризму, вбивства силовиками мітингувальників, застосування Беркутом і тітушками зброї на вулиці Грушевського в Києві, провокації, викрадення, знущання, побої активістів Майдану і навіть непричетних до мирних акцій, брудна інформаційна війна влади проти свого народу штовхає Україну до ще більшого протистояння. Але у вівторок, 28 січня, переговори вийшли з глухого кута.   

Упродовж останніх двох тижнів у ЗМІ часто з’являлися повідомлення про різні радикальні та помірковані дії протестувальників. Зокрема, захоплювались приміщення, створювалися Народні ради, навіть вдавалися до заборони партії та ін. Влада нашого міста чітко і однозначно висловилася на підтримку Майдану після подій на вулиці Грушевського в Києві ще в суботу, 25 січня. А ось район мовчав. Але позачергова 29 сесія Острозької райради у вівторок, 28 січня, таки була скликана на вимогу 14 районних депутатів.
Важко пригадати, коли востаннє на сесії райради було стільки людей. Велика зала засідань ледь вміщала всіх бажаючих. Крім депутатів на сесію прибули сільські голови, а також активні представники громади міста та району, студенти...

Головуючим на сесії був голова районної ради Рустам Хутиз. Із 42 депутатів у роботі колегіального органу взяли участь 32. Після виконання Гімну України було оголошено хвилину мовчання за загиблими на Майдані. Одразу після неї, як на засіданнях парламенту того і наступного дня, було оголошено перерву «для ознайомлення з документами». Якими – не повідомляли. Ймовірно, їх запропонував під час короткої розмови з головуючим перед тайм-аутом кандидат у народні депутати на парламентських виборах 2012 року Олексій Хахльов. Він зайшов до зали з юнаками у масках та битами в руках у останні хвилини перед засіданням. І хоча хлопці мирно стояли біля виходу, це обурило одного з депутатів райради. За відсутності президії він піднявся з місця, і зажадав пояснення, хто вони такі, і чому прийшли на сесію в масках.
На захист хлопців виступили присутні у залі громадяни та депутат Інна Гвізда, мовляв, вони нікого не зачіпають, а лише спос­терігають. Піднявшись до трибуни, обурений депутат говорив, що образливо, коли «у народних обранців над головами тримають дубинки». Присутні відреагували на це словами: «А за Майдан не образливо?». Закінчити виступаючому не дали, бо люди в дальній частині зали дружно і голосно скандували «Ганьба!».

Після відновлення роботи сесії депутати одноголосно зат­вердили план роботи. Про суспільно-політичну ситуацію в Україні доповідала заступник голови районної ради Надія Дем’янчук. На завершення свого виступу вона зачитала проект відповідної заяви. І хоч цей документ радикальніший, ніж прийнятий на сесії міської ради, та жодних пропозицій пом’якшити його не було. Лише депутат Ольга Самойлович внесла пропозицію про підтримку створення в Україні Народної ради. Каменем спотикання став один з дев’яти пунктів, який стосувався висловлення недовіри голові райдержадміністрації. А так як його не було на сесії, то була зроблена друга перерва, до приходу керівника президентської гілки влади у районі.

Після більше ніж 30-хвилинної перерви Василь Дума з’явився в залі й виступив перед присутніми. Він говорив про свою роботу, співпрацю депутатів та РДА, програми, які реалізовуються в селах Острожчини, та багато іншого. І все ж після його виступу присутні члени громади міста і району скандували «Відставка!». Активісти Майдану Микола Бендюк, Андрій (прізвище не назвав) та депутат райради від ВО «Свобода» Дмитро Марушко запропонували виступаючому відповісти на головне питання, яке цікавило людей: чи вийде він із Партії регіонів. «… Для того щоб стабілізувати ситуацію на Острожчині, не допустити хаосу, пролиття крові, я згідний припинити своє членство в Партії регіонів…», – зазначив Василь Дума. У залі почулися оплески. Але члени опозиційних фракцій продовжували наступ – вони зажадали написати заяву про це. На цей випадок у виступаючого вже був підготовлений відповідний документ, і він його зачитав та продемонстрував присутнім, обіцяючи передати заяву голові місцевого осередку. Проте і цього радикалам у залі було мало, вони наполягали, щоб голова РДА запропонував вийти із ПР своїм заступникам.

Головуючий на сесії Рустам Хутиз при затвердженні плану роботи колегіального органу запропонував розглянути питання про недовіру голові райради. Це явно спантеличило навіть опозиціонерів. Лише після наполягання спікера депутати одноголосно погодились внести до плану роботи сесії запропоноване питання. При його розгляді депутат Інна Гвізда наполегливо радила Рустаму Хутизу вийти з Партії ре­гіонів, і тоді не потрібне жодне голосування. Голова райради відмовився це робити, аргументуючи тим, що його обирали депутатом як члена ПР, нічого поганого вн не зробив, а за керівників партії відповідати не може. Крім того, саме однопартійці після звільнення з роботи в 2004 році всіляко його підтримували. Говорив Рустам Хамзетович і про те, що злочини, які робилися в країні, він, як громадянин, засуджує. А зраджувати виборців, своїх товаришів він не буде, і тому зап­ропонував депутатам визначитися шляхом голосування.

Після таємного голосування бюлетенями 19 голосів було подано за недовіру, 12 – проти, 1 депутат покинув сесію ще до початку голосування. Таким чином, Рустам Хутиз отримав вотум довіри від народних обранців району. Результати голосування присутні зустріли по різному – хтось аплодував, інші вигукували «Ганьба!». Вже на вулиці частина представників громади Острожчини відверто говорила про своє розчарування результатами сесії, інші багатозначно мовчали…  

Іван МОЧЕРНЯК
№6 від 1 лютого 2014 р. Категория: Події | Просмотров: 321 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]