Неділя

19.05.2019

23:48

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Трудове життя присвятила бухгалтерській справі
Головний бухгалтер централізованої бухгалтерії відділу освіти виконкому Острозької міської ради Надія Пацурковська майже 37 років своєї трудової діяльності присвятила бухгалтерській справі. За цей час вона здобула великий досвід і знання, а також повагу і авторитет у колег.  

Родом Надія Федорівна із сусіднього Межиріча. Закінчивши у своєму селі восьмирічку, навчання продовжила спочатку в Острозькій СШ №1, а потім поступила до Львівського фінансового технікуму. Здобувши спеціальність бухгалтера-фінансиста, у 1976 році почала працювати на посаді бухгалтера Острозької міської ради. Там жінка трудилася до 1996 року. Коли в Острозі було утворено міський відділ освіти, вона та ще четверо її колег були переведені туди. Надія Пацурковська, яка до того займала посаду старшого бухгалтера, була призначена головним бухгалтером. На цій посаді жінка і дотепер працює. Вона каже, що працюючи в міській раді, їй з колегами багато доводилось працювати з освітньою галуззю. Так що після переводу жодних незручностей із новими обов’язками не було.

Досвідчений головний бухгалтер розповідає, що сьогодні роботи для бухгалтерів є дуже багато. Крім неї там працює ще п’ятеро колег: її заступник – економіст і чотири бухгалтери, які обслуговують понад 300 осіб (3 школи, 2 дитсадки, ДЮСШ).

Мене цікавило, як сьогодні працюється бухгалтерам? Коли було легше, а коли складніше? Надія Федорівна каже, що і за радянських часів працювати було нелегко, а сьогодні й поготів. Аби бути добрим бухгалтером, треба, перш за все, любити свою професію, бути уважним, вміти максимально концентруватися над тим, з чим працюєш. Неуважність може призвести до помилки. Потім, аби її виправити, може знадобитися дуже багато часу і сил. Тому, готуючи документи, необхідно забути про все інше і зосередитись тільки на роботі, щоб, бува, не пропустити кому чи цифру. Бо якщо, наприклад, не зійдуться цифри в документації, то доведеться довго шукати і рахувати.

– Бухгалтерська робота була завжди складною і відповідальною, – каже Надія Пацурковська. – При будь-яких перевірках завжди звертається особлива увага на бухгалтерські документи, звітність, правильне їх оформлення. Це було і при радянській владі, суттєво ситуація не змінилося і сьогодні. Єдине, що відрізняє теперішні часи від того, що було раніше, так це те, що у 70-80-х роках було стабільне законодавство. Сьогодні, незважаючи на комп’ютеризацію, треба уважно слідкувати за всіма змінами.

У своїй родині Надія Федорівна за фахом бухгалтер лише вона. Її батьки працювали в колгоспі, чоловік тривалий час трудився водієм на меблевій фабриці, дочка за професією медсестра, а син – спеціаліст у районному відділі земельних ресурсів. Надія Федорівна каже, що діти, спостерігаючи, як важко працюють їх батьки-бухгалтери, часто вдома вночі щось рахують, коли всі сплять, вкрай рідко продовжують трудову династію.

– Надія Федорівна досвідчений бухгалтер, спеціаліст високого класу, – каже начальник відділу освіти виконкому Острозької міської ради Людмила Кухарук. – Вона користується повагою і авторитетом серед колег та всіх працівників освіти, як людина, завжди готова прийти на допомогу. Бухгалтерська справа не легка, але здобуті знання та досвід допомагають долати всілякі труднощі.

Надія Пацурковська депутат міської ради теперішнього скликання, обрана в 6 виборчому окрузі Острога. Вона регулярно відвідує сесію, працює в постійній депутатській комісії з питань бюджету, фінансів, податкової та регуляторної політики, де, як фахівець, відстоює інтереси освітян, працівників бюджетної сфери. З нагоди професійного свята редакція газети «Замкова гора» вітає Надію Пацурковську та всіх її колег із професійним святом. Бажаємо здоров’я, злагоди у сім’ях, достатку і, обов’язково, щоб завжди дебет сходився з кредитом.­

У неділю, 7 липня, відбувся передостанній тур першого кола чемпіонату Острозького району з футболу. Острожани вдома приймали лідера чемпіонату ФК «Грем’яче». Виступаючи у далеко не найсильнішому складі, наша команда вела в рахунку з перевагою у два м’ячі, але, на жаль, втримати перемогу на останніх хвилинах матчу не зуміла…

Іван ПАВЛІВ
№28 від 13 липня 2013 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 320 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]