Вівторок

23.04.2019

05:58

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Туберкульоз: проінформований, значить врятований
Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.   

У 1993 році Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила туберкульоз національним лихом, а день 24 березня – Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом. В Україні, згідно з Указом Президента України № 290 від 22 березня 2002 року, також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно теж 24 березня.

Незважаючи на статистичні показники, що свідчать про деяке зменшення поширеності туберкульозу в Україні, рівень захворюваності та смертності залишається надзвичайно високим. Особливу стурбованість викликає той факт, що в Україні спостерігається стійке збільшення виявлення деструктивних форм туберкульозу, у людей, що вперше захворіли на туберкульоз. Невирішеність питань профілактики туберкульозу в тюрмах, низька прихильність до лікування громадян, що звільнилися з місць позбавлення волі і є хворими на туберкульоз, недостатність інформаційно-роз’яснювальної роботи на національному та регіональному рівнях, низька прихильність громадян країни до повного вилікування туберкульозу, хронічне недофінансування протитуберкульозних заходів з Державного бюджету, зростання поєднаної інфекції туберкульоз-ВІЛ/СНІД та деякі інші чинники – все це стає важким тягарем проблеми туберкульозу для нашої країни.

З 25-го по 27 березня, у рамках діяльності "Школи волонтерів” Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено комплекс лекцій на тему туберкульозу і боротьби з ним у Національному університеті "Острозька академія”. Лекції читали волонтери центру та фахівці із соціальної роботи Центру. Лекціями охоплено 115 осіб. Студентська молодь активно включалась в лекції, часто доповнювала лекторів, і задавала значну кількість запитань, що свідчить про важливість теми, яка обговорювалась. А також, це свідчить, що молодь справді замислюється як над власним здоров’ям, так і над здоров’ям цілої країни.

Дотримуючись нескладних правил особистої гігієни і просто слідкуючи за собою, вчасно звернувшись до лікаря, якщо відчувається слабкість в тілі, або порадивши звернутися до лікаря сусіду по парті або колезі – ми зможемо подолати проблему туберкульозу. На сьогоднішній день туберкульоз виліковний. Успішно лікується від 92 до 95% людей що звернулися.

Бережіть себе.

Микола КІДЕР, фахівець із соціальної роботи Острозького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
№14 від 6 квітня 2013 р. Категория: Медицина і здоров'я | Просмотров: 258 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]