П'ятниця

26.04.2019

17:27

Тур несподіванок, але змін небагато
У неділю, 1 вересня, відбувся Х тур чемпіонату Острозького району з футболу в першій лізі. Результати, які були зафіксовані у матчах минулої неділі, можна впевнено назвати несподіваними. Лідери, які займали три перші сходинки, втратили очки.

ФК «Острог» вдома на стадіоні Національного університету «Острозька академія» приймав оженинський «Цукровик». Нагадаю, що у першому колі в гостях міська команда зазнала поразки з рахунком 1:2, і вболівальники сподівалися, що острожани прагнутимуть реваншу. І вони не помилялися.

З перших секунд матчу острожани, розігравши м’яч з центру поля, кинулись в атаку. Гості зуміли відбитися, але за першою атакою пішла друга. Але й вона не здолала захист «Цукровика». Наступом відповіли й гості. Тут вже господарі нейтралізували їх нападників на підході до свого карного майданчика. Острожани, граючи без кількох ключових гравців, діяли активно, без значних помилок у захисті. Добре грав у центрі Юрій Космацький, активними були й Назар Мула та Олександр Ткачук, які часто підключалися до атаки. Дуже багато рухався на полі, був корисним команді Євген Царук. Впродовж 7-8 хвилин від початку матчу територіальна та ігрова перевага була в острожан. Але поступово гості почали активніше діяти і на нетривалий час перехопили ініціативу.

На 10 хвилині гостро конт­ратакував ФК «Острог». На завершальний удар у карному майданчику­ гостей було виведено Олега Петрука. На кілька секунд перед ним був лише голкіпер. Поспішаючи, нападник пробив сильно, але повз ворота. На 21 хвилині Олександр Чутченко, після рикошету він оборонця, вийшов один-на-один із оборонцем воріт гостей, але той в останню мить зумів вибити м’яч за межі поля буквально «з ноги» форварда. Починаючи з того моменту господарі поля знову перехопили ініціативу і не віддавали її вже до свистка на перерву. Однак, бажаючи розіграти м’яч, як кажуть, «до вірного», острожани весь час натикалися на потужні редути гостей і тоді все доводилось починати з початку. Запам’яталась 44 хвилина, коли Олег Петрук отримав м’яч від Володимира Захарчука в карному майданчику «Цукровика». Перебуваючи в оточенні оборонців, він встиг завдати сильного удару по воротах, але шкіряний знову пролетів вище перекладини. В першій половині матчу зі сторони обох команд зовсім не було ударів здалеку. Тож на перерву команди пішли не «розпечатавши» ворота.

Другий тайм почався активними діями гостей. Вони кілька разів пробивалися в карний майданчик острожан. Але значної загрози воротам створено не було. Починаючи десь із 20-25 хвилини острожани знову перехопили ініціативу. До того вони більше діяли на контратаках. Але серйозної загрози воротам «Цукровика» вони не становили. Переважно м’яч знаходився більше між карними майданчиками. А так як ударів по воротах здалеку було мало, то і голкіпери більше переймалися організацією оборони. Запам’яталась комбінація на 21 хвилині другого тайму, коли Олександр Чутченко «пройшов» кількох гравців суперника і точно переадресував м’яч Володимиру Захарчуку. Після його удару м’яч знову пролетів поруч зі штангою. На 35 хвилині знову Олександр Чутченко проривався у карний майданчик, але в останню мить захисники не дали йому можливість вийти тет-а-тет із голкіпером.

На 39 хвилині «Цукровик» організував чергову свою контратаку. На підході до карного майданчика суддя матчу зафіксував порушення правил з боку острожан. Була «вибудована стінка». Саме в неї потрапив м’яч після сильного удару і, відрикошетивши від неї, втрапив у штангу, а вже від неї залетів у ворота. Так гості повели в рахунку – 1:0. Острожани рішуче кинулися в атаку. Вони створили кілька небезпечних моментів біля воріт гостей. Зокрема, на 40 хвилині Олег Петрук майже з 11-метрової позначки сильно пробив. М’яч, змінивши траєкторію, таки пролетів повз перекладину воріт гостей. А ось на 44 хвилині після кількаходової комбінації м’яч опинився в ногах Олександра Блейчика. У боротьбі із захисниками він зумів несильно вдарити, але цього було достатньо, щоб м’яч затріпотів у сітці воріт «Цукровика». До фінального свистка у доданий арбітром час острожани наполегливо намагались забити гол, але це їм не вдалося. Тож, маючи територіальну та ігрову ініціативу, багато моментів, ФК «Острог» втратив важливі очки у боротьбі за високе місце в чемпіонаті.

Результати інших двох матчів важко було й уявити. Беззаперечний лідер ФК «Вельбівне» в гостях у Курганах зазнав першої поразки у чемпіонаті з рахунком 0:1 від місцевого «Міража», але і далі продовжує лідирувати із 24 очками. Після матчу із «Альянсом» в Межирічі без здобутків повернувся ФК «Грем’яче», зазнавши поразки з рахунком 1:2 (16 очків і друге місце). Ця перемога дозволила межирічанам зрівнятися за очковим доробком із острожанами (12), але продовжує займати четверту сходинку, поступаючись ФК «Острог» різницею забитих-пропущених м’ячів.

Завтра відбудеться ХІ тур. Острожани мали грати із мощаницькою «Звисою», але вона, як відомо, знялася із чемпіонату. А 15 вересня ФК «Острог» запрошує всіх своїх вболівальників на фінал кубка району, який відбудеться на стадіоні Національного університету «Острозька академія». Початок об 14 год.