П'ятниця

24.05.2019

15:59

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Турбуючись про ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Чорнобильська аварія – одна з найбільших техногенних катастроф – поставила перед людством величезну кількість проблем, пов’язаних з ліквідацією її наслідків. Сьогодні найболючішими залишаються питання, пов’язані зі соціальними наслідками аварії. Горезвісний вибух на Чорнобильській АЕС уже забрав життя і здоров’я багатьох жителів України. Торкнулося це лихо і жителів нашого міста. Відділ Острозької міської ради з питань захисту потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи створений 1 березня 2004 року. 

Управління постійно піклується потребами громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та у міру своєї компетенції, допомагає вирішенню їх проблем. Потерпілі та учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи користуються передбаченими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пільгами та компенсаціями, а саме: компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування постраждалих громадян 1 та 2 категорії; оплата додаткової відпустки, у т.ч. лікування та оздоровлення; виплата щорічної допомоги на оздоровлення.

Постраждалим громадянам за рахунок коштів державного бюджету надаються пільги по оплаті за житлово-комунальні послуги, для придбання твердого палива, на оплату за послуги зв’язку, на проїзд міжміським транспортом.

 На території міста станом на 1 квітня 2015 р. проживають та навчаються 185 осіб, що мають статус постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 48 осіб – діти.

За період 2014-2015 років на фінансування Чорнобильських програм, згідно кошторисних призначень, надійшло 268822,00 грн., які виплачені громадянам як: доплата за роботу на радіоактивно забруднених територіях, виплата підвищених стипендій та надання додаткової відпустки, компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування, компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю та допомога на оздоровлення у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Оздоровлено в санаторіях України в 2014 році 5 осіб постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, у т. ч. 1 дитина. Органами виконавчої влади та місцевого самоврядування приділяється постійна увага вирішенню питань постраждалих громадян. Щороку в обласному бюджеті визначаються видатки на надання пільг на медичне обслуговування постраждалих громадян, зокрема, в 2014 році було використано – 12300,00 грн., за січень – березень 2015 року – 2279,65 грн. За рахунок цих коштів здійснюється забезпечення постраждалих громадян в аптечних закладах безкоштовними ліками за рецептами лікарів, а також безкоштовне зубопротезування (без застосування дорогоцінних матеріалів).

Законом України «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року, що набув чинності з 1 січня 2015 року, було внесено зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у зв’язку з чим стаття 60 набула наступної редакції: «Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України, надаються за їх вибором пільги та компенсації відповідно до одного із законів України». Тобто, громадянам надано право вибору Закону щодо окремої пільги чи компенсації, а не щодо усього комплексу пільг і компенсацій за окремим законом в цілому.

 У цей час кожен знає, що таке радіація, та як вона впливає на здоров’я людини. Але в ті дні люди ризикували, навіть не здогадуючись про це. Нині, напередодні 29-ої річниці трагедії, маємо згадати і вшанувати тих, хто віддав життя, рятуючи Україну та Європу, низько вклонитись нашим ліквідаторам, їхнім матерям та вдовам, чиї сини та чоловіки пішли передчасно з життя. Ця дата не може і не повинна стати лише одномоментним проявом уваги. Двадцятидев’ятиріччя має дати імпульс активізації роботи з ліквідації наслідків­ аварії та пришвидшенню роз­в’язання проблем, пов’я­заних з Чорнобильською трагедією.

Ірина МІЛІЩУК,
начальник відділу з питань захисту потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи управління праці та соціального захисту населення міськвиконкому

№ 16 від 18 квітня 2015 р. Категория: Пенсії, соціальний захист і охорона праці | Просмотров: 230 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]