Вівторок

23.04.2019

21:32

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Тут витає дух історії

Приміщення нинішнього­ ОНВК «Школа І-ІІІ ст.-гім­на­зія» є унікальним, адже воно спо­руджене ще в 1875 році. Можна з повним правом сказати, що тут панує особлива духовна аура. Адже стіни цього навчального закла­ду пам’ятають гімназистами воєначальників та державних діячів Олексія Антонова, Володимира Сальського, Олександра Канчеєва, Дмитра Мануїльського, вченого Оникія Малиновського та багато інших видатних людей. 

З того часу, як архітектор Петро Шлейфер вдихнув життя у цю будівлю, змінилось багато. Учительська семінарія, заснована 130 років тому, поступилась місцем класичній чоловічій гімназії, потім відкрилась польськомовна гімназія імені Марії Конопницької, її замінила середня школа імені Миколи Островського, а згодом скликала всіх дзвінком середня школа № 2. І тільки у 2005 році, наче Фенікс, відродилась та гімназія, про яку добре знають не лише в Україні, а й за її межами. Багате минуле дає можливість створювати сміливі історичні паралелі, як от шкільний музей, де досі зберігається багато цікавинок.

– Ідея появи шкільного музею була досить спонтанною, – розповідає вчитель суспільних предметів ОНВК Лариса Конончук. За сумлінну працю вона нагороджена знаком «Василь Сухомлинський», вона ж керівник науково-краєзнавчого об’єднання старшокласників «Спадщина» та й взагалі хороша, привітна людина. – Ми вирішили підняти призабуту історичну завісу. Хоча шкільний музей не можна вважати музеєм в його класичному значенні. Це скоріше творча лабораторія науково-краєзнавчого об’єднання старшокласників. Офіційна дата його виникнення теж 2005 рік.

Виявляється, багато вчителів, які нині успішно працюють на ниві цього навчального закладу, колись сиділи тут за шкільними партами.

– Марина Володимирівна Павлунь, Тетяна Михайлівна Абрамович – завуч з виховної роботи, колись теж плідно працювали в науково-краєзнавчому об’єднанні, однією із перших членів також була і нинішній директор Центру вивчення спадщини ОА Анастасія Анатоліївна Хеленюк, – зазначила Лариса Борисівна.

В кабінеті велика кількість книжок, виданих завдяки тісній співпраці Лариси Борисівни з учнями. Починаючи від «Золотого фонду «Спадщини», де зібрані праці гімназистів минулих років, до «Єврейської Острогіани», що була створена зовсім недавно. Участь в розробці цієї книжки взяли учні 10 класу і навіть вдалося долучити місцеву єврейську громаду. Вчитель історії каже, що це своєрідна подяка за спільну історію від острожан-українців острожанам-євреям.

– Ми не «музейні чер­в’я­ки» чи якесь краєзнавче об’єднання, що постійно риється в архівах, – зізнається пані Лариса. – Інноваційні технології звичайно беруть своє, і, як наслідок, сьогодні ми маємо досить об’ємну DVD-теку на основі краєзнавчих досліджень. За час існування музею, а це близько 10-ти років, у нас назбиралось багато учнівських науково-дослідницьких робіт. В арсеналі навіть є праці, пов’язані із археологією.

Одним із найновіших досягнень науково-краєзнавчого об’єднання є дослідження діяльності Кирило-Мефодіївського братства, традицій і ролі національних меншин у збереженні спадщини Острога. Цього року вихованці Лариси Борисівни зайняли перше місце в обласному конкурсі «Об’єднаймося ж, брати мої» з роботою «Кирило-Мефодіївське братство як збереження автентики краєзнавчого матеріалу м. Острог». Позавчора роботу відіслали в Київ, де вона і буде представляти нашу область.

В гімназійному музеї часто бувають тематичні екскурсії. Вчителька зізнається, що діти дуже полюбляють місцеві легенди. Про одну з них у 2013 році рівненське телебачення зняло фільм під назвою «Біла наречена», де акторами були випускники гімназії, а ведучою власне Лариса Конончук.

Стіни ОНВК «Школа І-ІІІст. – гімназія» зобо­в’я­зують па­м’я­­тати історію нашого міста і навчального закладу та гідно творити нову. Вже невдовзі вчителька планує провести родинний вогник «Реліквії моєї сім’ї», де її вихованці представлятимуть свої родоводи. Метою таких заходів є ще й залучення батьків до навчального процесу. Пані Лариса зазначає, що особливої уваги варті роботи Софії Шилюк, учениці 5-А класу, та Владислава Вільбовця, учня 5-Б класу.

На завершення спілкування моя співрозмовниця зізнається, що матеріальному забезпеченню музею залишається бажати кращого, але «головне далеко не те, що тут стоятимуть дорогі комп’ютери, головне – це дух історії, бажання її якось по-особливому представити».

Наталія Левчук

№ 7 від 14 лютого 2015 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 258 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]