П'ятниця

19.04.2019

17:29

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Творча вершина острозького самородка
Нещодавно побачила світ збірка поетичних творів острозького митця Петра Андрійчука. Її назва – «Самородок», як сам себе він називає.

У святковий день Петра й Павла, коли автору книжки виповнилося 78 років, відбулася презентація поетичної збірки у храмі преп. Федора Острозького Національного університету «Острозька академія».

Настоятель храму, доктор педагогічних наук, професор Василь Жуковський повідав присутнім прихожанам про життєвий шлях автора, який народився 12 липня 1934 року в с. Яблунька Сарненського району на Рівненщині. Наголосив на тому, що Петро Миколайович працював у спеціалізованій школі-інтернаті вчителем столярної справи. Цьому присвятив 25 років життя. А ще розповів про те, що автор презентованої збірки поетичних творів нахил до писання віршів має з дитинства. Дуже любить книги, особливо поетичні. Усе життя мріяв, аби видати свою віршовану книжку. Друкувався в місцевих газетах «Замкова гора», «Життя і Слово». І от цьогоріч збулася заповітна мрія: на світ благословилася книга острозького самородка, людини, в якої природний хист, нахил до написання віршів проявилися без впливу освіти й виховання. Петро Андрійчук – талановитий, безцінний самородок, а його поетичний голос – чудовий дар природи, про що засвідчила віршованана збірка «Самородок», яка відкривається вступом «Замість передмови (Слово про Острог)», де автор повідує читачам про славну історію сивочолого Острога, дорогу Острожчину, зокрема про села Бродів і Слобідка:

По рідному краю течуть води чисті,
Острог сивочолий – дороге нам місто,
Де Вілія та Горинь одну течію творили.
«Дорожчого в світі немає», – предки говорили.
Люди Острожчини в цілім світі живуть,
З Острога вчені у світ ідуть…
В нас князі наш Острог славили,
Майже світом правили.
І розвивалося ремесло,
Якого в світі не було!
Козацтво шаблі в нас кувало
І ними ворога шугало,
І в академії освіту здобувало…

Про першу частину книги «Моя Україна» і другу частину «Яблунька», де виявляється авторська закоханість у рідне Полісся, дорогу і милу серцю Волинь, вміщено чимало духовних віршів, говорили острозький поет Олесь Ундір, священик Богдан Стрекалюк – випускник Острозької академії, котрий нині служить на Вінниччині. Дійсно, Петро Миколайович закоханий в Україну та рідну мову, тому що гаряче переймається її проблемами і щиро радіє успіхам.

Автору збірки поетичних творів, до речі, імениннику було приємно чути схвальні відгуки про його творчість, що в храмі були присутні дружина, дочка, зять, внученька Анастасія, котра вручила розчуленому дідусеві запашний букет яскравих літніх квітів.

У своєму новому поетичному слові Петро Андрійчук з великою та щирою любов’ю подякував усім, хто причетний до того, аби побачила світ його довгоочікувана книжка віршів «Самородок». І на закінчення хор академічного храму заспівав імениннику «Многая літа».

З роси і води Вам, вельмишановний Петре Миколайовичу!
В святковий день Петра й Павла
Бажаєм злетів творчих в два крила.
Нехай богонатхненні крила
Вам додають здоров’я й сили!

Віталій РІДНИЙ
Просмотров: 706 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]