Середа

24.04.2019

14:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Творчі злети духовного фестивалю
У суботу, 25 січня, на Тетянин день – день покровительки студентства, у ставропігійному студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія» урочисто і велично пройшов уже ІХ Всеукраїнський фестиваль колядок і щедрівок.  

Духовно-мистецьке дійство щирим і теплим словом відкрив настоятель місцевого храму, протоієрей Василь Жуковський. Він, зокрема, говорив, що у нинішній складний життєвий час усім нам пот­рібно якомога частіше у молитвах, інших формах спілкування звертатися до Бога, до чистих джерел духовності, аби в державі панували мир і спокій, аби люди всім щирим серцем полюбили один одного, як заповідав людству Бог наш Ісус Христос. Священик побажав усім конкурсантам успішних виступів, дзвінких колядок і щед­рівок, захоплюю­чих і трепетних духовних піснеспівів, творчої наснаги і крилатого натхнення.

Надалі учасники традиційного фестивалю щиро і задушевно славили світле Народження Ісуса Христа різдвяними піснеспівами, поезією, музичними творами та спільною молитвою.

Зачарованим розмаїттям божест­венного співу присутніх у храмі заполонили: хор «Благовість» місцевої церкви преп. Федора Острозького (регент Юлія Полонська), (на верхньому фото), юні учасники Острозької дитячої музичної школи, зокрема, студія «Домісолька» (кер. Ліна Куліш), учениця Ірина Мельничук, яка виконала «Щедрика» в обробці композитора Ігоря Берковича (клас викладача Наталії Остренко), зразковий дитячий ансамбль народної пісні «Співаночка» (кер. Інна Хмарук), дует у складі Соломії Поліщук і Анастасії Майор (клас викладача Тетяни Осипової), тріо «Україночка» у складі Анастасії Криницької, Вікторії Яцюк і Анастасії Дубінчук, соло Анастасії Ягодки (клас викладача Наталії Бондар), дитячі мистецькі клуби з Рівного «Самоцвіт» і «Меридіан» (кер. Ірина Свиридюк, Юлія Кухарук), хоровий колектив Острозької академії (кер. Лариса Бащук), хор Свято-Пок­ровської парафії з міста Березне (регент Ольга Вернюк), колектив «Дитяча опера» Нетішинської школи мистецтв (кер. Наталія Горбова), дитячий ансамбль «Здолбунівські дзвіночки» (кер. Антоніна Шеретюк), аматорський народний хоровий колектив із села Розваж (кер. Віталій Хмарук), аматорський народний хор Будинку культури цементників зі Здолбунова (кер. Антоніна Шеретюк).

Ще не було такого фестивалю, щоб на ньому не читав свої поезії рідний нашій академічній церкві острозький поет Олесь Ундір. Цьогоріч він презентував нову духовну збірку «Різдвяні фрески».
Усі учасники ІХ Всеукраїнського фестивалю колядок і щедрівок отримали дипломи, набір духовної літератури і диски «Четвероєвангелія» – «Доб­ра Звістка» для усіх народів.

У заключному слові організатор духовного дійства, настоятель академічного храму Василь Жуковський щиросердечно подякував усім учасникам фестивалю за високі мистецькі виступи і побажав нових творчих досягнень.

Сьогодні Україна перебуває в нелегкій ситуації протистоянь, боротьби і неспокою. Причини цьому різноманітні, проте, головна причина – це духовне збідніння та обмаль любові між людьми. Щиро віриться, що цьогорічний духовний фестиваль став для кожного з нас джерелом української духовної зрілості, мудрості, щирої любові, покаяння та примирення в спільній молитві за Україну. Адже ми маємо розуміти, що ми – єдина свідома українська хрис­тиянська спільнота, що завжди і
пов­сякчас – з нами Бог.

Ведучий духовного фестивалю, студент місцевого вишу Василь Махлюк насамкінець мовив: «От ми і завершили наш традиційний фестиваль. Однак ніколи ми не завершимо славити Бога в усіх наших помислах і ділах, бо лише від нашої віри і любові до Бога та один до одного залежить те, як ми будемо жити далі. До зустрічі на Х ювілейному фестивалі!»

Віталій РІДНИЙ
№6 від 1 лютого 2014 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 342 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]