Четвер

18.04.2019

20:00

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Творчість, життя, вічність…
«Література – це храм, куди можна ввійти лише

з чистою совістю і шляхетними намірами»


Ф.Шиллер

Сучасний світ – це світ бурхливого потоку інформації, тому постає питання: як сформувати в учнів уміння орієнтуватися у цьому потоці? Адже навчити цього лише на уроках неможливо… Саме тому в школі традиційними стали предметні тижні, які є комплексом різноманітних форм позакласної роботи, що будується за принципами масовості, інтерактивності.

Цікавим та змістовним виявився тиждень світової літератури та російської мови, проведений у Острозькій ЗОШ I-III ст. №1. Розпочався він парадом літературних героїв. Мабуть, кожному учневі було надзвичайно приємно заходити у школу, коли у фойє їх чекали улюблені герої книг, які наче прийшли зі сторінок найцікавіших книг. Радісними посмішками усіх зустрічали Еліза Дулітл (Бернард Шоу), Айвенго (Вальтер Скотт), Нора Хельмер (Генрік Ібсен) та багато інших. Звісно не обійшлося і без загальношкільної виставки газет, де кожен клас намагався зобразити усю багатогранність літератури. Однак тиждень був проведений не лише для учнів 5-11 класів. Цікава екскурсія була організована у кабінет світової літератури, де учнів 4-их класів ознайомили із чудовою країною Літературією.

Література – це не тільки невтомна праця задля творів, читачів, а й моменти визнання. Саме це прагнули донести до нас вчителі, коли готували просвітницько-інформаційну бесіду на тему «Лауреати Нобелівської премії: поети і письменники світової літератури». Діти змогли дізнатися про самих лауреатів, про їхні життєві долі, творчі методи та шляхи невтомної праці до широкого визнання громадськістю. Не залишилися поза увагою і ті учні, котрі пишуть свої власні поезії. Для них було організовано творчу бесіду «Сапфо XXI століття». Позитивних вражень залишилося багато, адже кожен з них зміг продекламувати те, що линуло від серця. Ретельно готуватися до тижня світової літератури 5-6 класи, бо саме своїми роботами вони створили виставку малюнків «Я рекламую улюблену книжку. Діти малювали, хто їм справді подобається, ким вони захоплюються, чиї твори перечитують безліч разів. Цікавою були інтелектуальні ігри «Щасливий випадок» і «Знатоки русского языка», де учні не просто дізнавалися щось нове, а й веселилися, спілкувалися один з одним у цікавих формах.

Все це відбувалося завдяки нашим учителям світової літератури. Вони не тільки педагоги, що прагнуть навчити дитину, а й мудрі наставники, чудові професіонали, і просто хороші люди. Завдяки Мазур І.Є., Алейніковій О.В., Салковській Н.М., учні нашої школи змогли поринути у казку життя. Також вони підготували показові уроки. Так, наприклад, Олена Володимирівна Алейнікова провела майстер-клас на тему «Поезія Лі Бо і Ду Фу». Вражень було багато, адже твори східних мислителів не залишають жодного байдужим, бо пройняті глибоким змістом, ліричністю. Не менш оригінально підійшла до проведення свого відкритого заходу Ірина Євгеніївна Мазур. На своєму уроці («Творчість Рільке») вона використала інформаційно-комунікаційні технології, що дало змогу усім пройти життєвими дорогами автора. Її урок не залишив нікого байдужим, адже Ірина Євгеніївна не просто навчає нас, вона заставляє мислити кожного. Що ж до Надії Миколаївни Салковської, то вона провела відкритий урок за твором Й.Гете «Фауст». Урок був пройнятий глибиною думок. За допомогою учителя учні дали детальний аналіз образу Фауста, чітко прослідкували його процес пошуку сенсу людського буття.

Завершився тиждень світової літератури та російської мови презентацією книги Річарда Баха «Чайка Джонатан Лівінгстон». Учениця 11-В класу Юлія Маліванчук дала детальний огляд творчості автора, проаналізувала шлях книги до бестселера.

 Тиждень закінчився, але враження залишилися. І хочеться вірити в те, що для кожного він запам’ятався як чудова подорож казкою добра і милосердя, романом про кохання, повістю про життєві обставини.

Юлія МАЛІВАНЧУК, учениця 11-В класу Острозької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1
Просмотров: 570 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]