Середа

24.04.2019

14:59

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

У царині музики і мрій
Нещодавно в музичній школі відбувся літературно-музичний Вечір «українського романсу». У святково прибраній залі зібралося багато гостей.   


«На голови, де наче солов’ї
Своє гніздо щодня звивають будні,
Упав романс, як він любив її
І говорив слова їй незабутні»
Л. Костенко

Такими словами розпочала свою задушевну розповідь про романс ведуча свята – Раїса Матюк – завідувач відділом теоретичних дисциплін. І ось під ліричну мелодію на сцену виходять двоє – Юлія Сидорук та Юрій Зубай і читають вірш «Берег любові».

«У кого з нас, – продовжила Раїса Володимирівна, – не бринить щемлива нотка в душі, коли вслухаємось в задушевну пісню, коли чуємо ніжні слова?» А далі прекрасні романси у живому виконанні повернули всіх присутніх у царину спогадів та мрій.

Розквіт романсу припадає на ХІХ століття. І тут неможливо не згадати про творчість Великого Кобзаря. Мелодії до багатьох творів Шевченка створив сам народ. Слухачі були вражені виступом учениці музичної школи Юлії Кошіль – юної співачки із напрочуд гарним голосом, яка виконала ряд романсів на слова Тараса Шевченка

Чи не найбільше українських романсів присвячено темі кохання. Адже передусім – це ліричний жанр музично-поетичного мистецтва, в якому відкриваються істинні почуття людини, захоплене освідчення в коханні. Саме такі почуття зуміла передати у своїх виступах випускниця школи, нині лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, студентка ІІІ-го курсу Хмельницького музичного училища Юлія Сидорук. Талановита співачка полюбляє виступати у рідній школі, висловлюючи щиру вдячність своїм вчителям. І цього разу слухачі були в захопленні від чуттєвого виконання українських романсів. Бурхливі оплески вдячних глядачів були для Юлі заслуженою нагородою.

Не менш приємне враження справив на глядачів виступ випускника школи, лауреата всеукраїнських конкурсів, студента ІІІ курсу Рівненського музичного училища Романа Микитюка, який виконував романси під акомпанемент Юрія Зубая, студента ІІ курсу того ж училища. Це стало справжнім подарунком для викладачів, які з гордістю слухали своїх колишніх випускників і раділи їх успіхам.

Гарно показала своє бачення романсу «Ніч яка місячна, зоряна, ясная» у фортепіанному перекладі учениця школи Катерина Поліщук. Романс – це переконливе свідчення високої культури як синтезу поезії, музики і виконавства. Напевно, немає людини, котра б ніколи не чула знаменитого романсу «Скрипка грає», який прозвучав на вечорі у виконанні ансамблю скрипалів.

Український романс – це лірична сповідь, гармонія безкінечності і віч­ності, добра і краси. Тож, відкриваймо свої серця для цієї сповіді – і тоді світ стане кращим!

 Хочеться щиро подякувати ведучій Р. В. Матюк за прекрасну мандрівку «романсовими стежками», студентам, які у свій заліковий тиждень знайшли час для виступу у рідній школі, викладачам-концертмейстерам Н. В. Остренко, В. О. Куфальській та всім тим, хто був задіяний у підготовці та проведенні цього вечора.

Микола МЕЛЬНИЧУК
№15 від 13 квітня 2013 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 295 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]