П'ятниця

24.05.2019

16:18

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

У центрі уваги фінанси і комунальна сфера
У п’ятницю, 31 травня, відбулося пленарне засідання 37 сесії Острозької міської ради. Наші міські обранці працювали злагоджено і конструктивно – з усіх питань порядку денного рішення приймались одноголосно. Найбільше уваги було приділено комунальній і фінансовій сферам.  


Бюджет міста перевиконано

Відкриваючи засідання, міський голова Олександр Шикер повідомив, що на сесію прибуло 23 депутати із 30-ти. Він також від імені депутатського корпусу, виконавчого комітету привітав із днями народжень депутатів, які відзначали своє свято в період після попередньої сесії – Олександра Корнійчука, Юрія Зінчука, Віктора Панчука, Володимира Степанюка, Івана Ткачука.

Засідання постійних депутатських комісій відбулись з 27 по 29 травня. Там були обговорені всі питання, винесені на розгляд сесії. У них, як зауважив Олександр Федорович, найактивніше обговорювали питання: «Про використання прапора Європейського Союзу в м. Острозі». Думки депутатів розділились з цього приводу. Однак на сесії, після короткого обговорення цього питання – рішення було прийнято одноголосно.

По питанню «Про затвердження звіту про виконання міського бюджету за перший квартал 2013 року» доповідала начальник міського фінансового управління Тетяна Мацун (на фото). Вона зазначила, що впродовж звітного періоду до бюджету міста надійшло доходів на загальну суму 9 мільйонів 651,5 тис. грн., в тому числі до загального фонду – 8 мільйонів 227,9 тис. грн., до спеціального – 1 мільйон 423,6 тис. грн. Доходна частина бюджету по власних надходженнях виконана на 24,5 відсотки до затверджених річних призначень, і на 112,2 відсотки планових призначень на перший квартал 2013 року. Понад план впродовж згаданого періоду отримано по власних надходженнях 320,5 тис. грн., або забезпечено ріст порівняно з відповідним періодом минулого року на 113,3 відсотки. В сумі це складає 345,4 тис. грн. Забезпечено виконання як доходів першого кошика бюджету міста, так і другого. Як і раніше надалі залишається основним бюджетоутворюючим податком – податок з доходів фізичних осіб. За перший квартал виконання склало 112,9 відсотки, або понад план отримано 307,5 тис. грн. Надходження до спеціального фонду бюджету міста надходили, зокрема, від сплати єдиного податку – 540,5 тис. грн., від продажу майна – 97,7 тис. грн., від продажу землі – 26,1 тис. грн., власні надходження бюджетних установ – 135,3 тис. грн., надходження від реєстрації транспортних засобів склали 56,8 тис. грн., субвенції надійшло – 563,3 тис. грн.

Коли розглядалося питання «Про підсумки роботи підприємств, установ і організацій в осінньо-зимовий період 2012-2013 років та завдання щодо підготовки до нового опалювального сезону» голова комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту, зв’язку, торгівлі, побуту та навколишнього природного середовища Борис Гловацький (Сильна Україна) від мешканців по проспекту Незалежності, 1 подякував керівникам ОКП «Водоканал» та «Тепло­енергія» за оперативне вирішення проблем, що стосуються встановлення ґрат і захисту лічильника теплоенергії. Він висловив сподівання, що наступний опалюваний сезон вони також будуть оперативно реагувати на проблеми. Заступник міського голови Володимир Мацун у своєму короткому виступі акцентував увагу присутніх на проблемі подачі тепла із центральної котельні на вулицю Гагаріна. Гарячу воду доводиться подавати майже на 1 кілометр. А це призводить до зайвих витрат газу і електроенергії. Необхідно знайти такий варіант, щоб усунути цю проблему.

У підсумку – в ході пленарного засідання депутатами було підтримано та прийнято 7 рішень без змін та доповнень. Два проекти рішень було змінено та доповнено за результатами розгляду їх у профільних комісіях. Це проект рішення «Про розгляд заяв громадян, клопотань підприємств, установ та організацій про вилучення та надання земельних ділянок» та проект рішення «Про внесення змін до міського бюджету».


Найбільше дискутували у «Різному»

Депутат Роман Гресько (Партія регіонів) поцікавився, чи дотримано вимоги чинного законодавства в частині регуляторної політики проекту рішення «Про затвердження порядку визначення та відшкодування Острозькій міській раді збитків, заподіяних внаслідок не оформлення правовстановлюючих документів на землю та неодержання плати за оренду земельних ділянок комерційного призначення», на що отримав стверджувальну відповідь.

У розділі «Різне» секретар міської ради Микола Добровольський зачитав інформації про виконання протокольних доручень, даних на попередніх сесіях. Зокрема, про очищення тротуарів по вул. Татарській; про використання приміщення по вул. Татарській, 2; про облаштування вбиральні біля зупинки, що біля магазину «Смак»; про розміщення інформації у міжміських маршрутних таксі щодо пільгового перевезення дітей з багатодітних родин, уточнення відстаней до населених пунктів тощо.

Депутат Олександр Корнійчук (ВО «Батьківщина») говорив про проблему в ДНЗ «Ромашка» і просив організувати експертну перевірку системи вентиляції в закладі, щоб усунути систематичне пошкодження його стін.

Депутат Сергій Рибачок (ВО "Свобода") запропонував опублікувати у нашій газеті графік роботи дитячих садків у літній період і вирішити питання з тим, щоб у кожному з них працювала одна чергова група впродовж літніх місяців. Його підтримав депутат Олександр Корнійчук.

Депутатами у останній частині сесії також піднімались найбільш болючі питання життєдіяльності міста Острога. Найбільше виникло питань щодо роботи галузі житлово-комунального господарства. Зокрема, щодо обліку аварійних дерев, про якість подачі води у літній період, про благоустрій території біля дзвіниці Богоявленського собору, огляду шкіл не тільки перед початком навчального року, але й після його закінчення, аби допомогти вирішити назрілі проблеми; очищення замуленої водовідвідної канави на вул. Сінній.

В роботі сесії брала участь консультант виконавчого апарату Рівненської облради Тетяна Муранова.

Іван ГЛУШМАН
№23 від 8 червня 2013 р. Категория: Міська рада | Просмотров: 277 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]