Четвер

25.04.2019

01:12

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

У князівському кабінеті – про збереження пам’яток

У колишньому князівському кабінеті замку Острозьких у вівторок, 17 березня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Острозької міської ради. Головним було питанням Про стан збереження пам’яток архітектури, що знаходяться у користуванні релігійних громад міста. Для його розгляду був присутній керівник заповідника, священики – представники деяких релігійних громад міста. 

Після традиційного повідом­лення про кворум (були присутні 6 членів міського уряду), запрошених, обговорювався план роботи. Було запропоновано кілька додаткових питань. Голов­ний спеціаліст відділу з юридичної роботи Тарас Хмарук вніс пропозицію розглянути питання Про дозвіл на зміну договору найму однієї з квартир в Острозі по вул. Городище; начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства міськвиконкому Сергій Кирилюк – Про надання вихідних даних для проектування та будівництва торгово-офісного центру та двох індивідуальних гаражів; начальник служби у справах дітей Наталія Ковальчук – Про відсутність участі одного з мешканців міста у вихованні свого малолітнього сина та Про надання дозволу на відчуження (укладання договору дарування) частки квартири в Острозі; начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та мобілізаційної роботи Анатолій Каус – Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у квітні – травні, жовтні – листопаді 2015 р. Ці питання та ті, що були надруковані в № 11 від 14 березня, були в порядку денному засідання.

Першим розглядалось питання Про стан збереження пам’яток архітектури, що знаходяться у користуванні релігійних громад міста. Доповідачем була начальник управління культури і туризму міськвиконкому Зоя Систалюк. Вона говорила про: кількість пам’яток історії та культури різного рівня в Острозі (від державного до місцевого значення, яких нараховується 38); культові споруди, якими користають релігійні громади; договори з ними, якими передбачено охорону пам’яток та їх використання; ремонти пам’яток та виділення коштів з міської скарбниці для них та ін. У процесі обговорення питання виступали директор Державного історико-культурного заповідника м. Острога Сергій Кибкало, священики – Ростислав Трепачук (Свято-Богоявленський собор), Віктор Земляний (Свято-Воскресенська церква) та Юрій Лукашик (Свято-Миколаївська церква). Після жвавого обговорення, запитань-відповідей, внесення допов­нень до проекту рішення члени виконавчого комітету одноголосно затвердили відповідне рішення. Аналогічно пройшла процедура прийняття рішень по всіх інших питаннях порядку денного.

А позаминулої п’ятниці, 13 березня, коли наша газета друкувалася, відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Острозької міської ради. Розглядалось питання щодо епідемічного періоду в місті. Члени міськвиконкому розглянувши подання начальника Острозького міжрайонного управління Головного управління Держсанепідемслужби у Рівненській області Сергія Івахненка від 13 березня № 03-20/116 «Про захворюваність на грип та ГРВІ», врахувавши те, що за результатами щоденного моніторингу зах­ворюваність на згадані хвороби серед мешканців міста за період з 6 по 12 березня знизилась (зареєстровано 50 випадків, що становить 33,2 на 10 тис. населення), що є менше епідемічного порогу, одноголосно прийняли рішення № 30. Ним було відмінено в нашому місті епідемічний період з суботи, 14 березня.

Іван ГЛУШМАН

Просмотров: 201 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]