Понеділок

22.04.2019

03:37

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

У нас є мета – 100 прослуховувань на день
Більшість острожан навіть не здогадуються про існування Острозького радіо, хоча воно вже досить давно доступне для прослуховування з будь-якої точки планети. Те радіо, музику якого ми чуємо на перервах у академії,– це музика Острадіо. Найкраще про нього розповість його керівник, студентка 4 курсу спеціальності «літературна творчість» Шведа Ляпочкіна.  

– Острадіо як інтернет-радіо цього грудня буде чотири роки, а взагалі, раніше воно носило дещо не такий і формат, і назву. Це була просто музика на перервах. Разом з ним нам вже 8 років. Спочатку це було лише проводове радіо. Займалась ним Іванка Мартинів. Вона давно випустилась, зараз працює в Луцьку, у сфері журналістики. Ідея інтернет-радіо виникла у вже також випускниці Каті Талашук. Вона зібрала активних та діяльних першокурсників (серед яких була і попередній керівник радіо Настя Клімчук). Катя ж тоді «вибивала» радіорубку, кошти на апаратуру, але більше її цікавила друкована преса. Тому з часом вона пішла до відділу зв’язків з громадськістю. Керівниками після себе вона лишила двох людей: Настю Клімчук – інтернет-радіо, і Макса Шевчука – студентського.


Починали окремо

На той час це були дві окремі структури: в юрисдикції однієї був інтернет-контент, іншої – музика на перервах, тобто загалом проводове радіо. Вже на той час ми мали радіоефіри, але не такі, як зараз. Були огляди фільмів, музичні хіт-паради, електронна музика. Зараз концепція радіо, принцип його роботи зазнали змін. Коли я тільки прийшла сюди, у кожного був «свій» день, треба було приходити раніше перед парами, на початку кожної перерви вмикати музику, в кінці – вимикати. Це було дуже незручно, бо постійно потрібно було відпрошуватись у викладачів. Зараз все автоматизовано: музика сама вмикається-вимикається. Та музика, яку студенти чують на перервах, – це ввімкнене інтернет-радіо, воно тепер об’єдналось зі студентським. Збільшилась кількість людей: тепер за кожним днем закріплено три людини. До того ж ми стали не лише розважальним радіо, а й інформаційним. Тепер щодня, о 12.00, студенти слухають наші новини. Хоча є проблема: їх погано чути. Ми плануємо оновити динаміки по всій академії, вже складено кошторис. Половину суми шукаємо самі, сподіваємось, іншу половину виділить ректорат, бо сума велика.


Всім про все

Ми самі визначаємо тематичне наповнення радіо. По відношенню до інтернет-радіо нам дали трохи більше свободи, в той час як студентське є більш цензурованим. Ми повинні ставити більше пісень українською, іноді вмикати вірші, ще класику перед першою парою, раніше цього не було. Щоправда бувають і різні «проколи»: наприклад, якщо у плейлист о 8.45 поставлять якийсь реквієм. Це тому, що ще не всі діджеї добре в ній розбираються. Але це можна виправити, і ми працюємо над цим. Серед передач у нас зараз «Історії ню» (авторські еротичні історії; веде Оля Двінських), «Бодібілдери» (новини про людську тупість, те, що в народі називають «і сміх, і гріх»; Сергій Євтушок), «Музична ревізія», «Транслейтерс проджект» (ведучі перекладають на українську англійські пісні і записують їх; проект мав на меті показати, що насправді у всесвітньо відомих хітів часто немає сенсу), «Смарагдовий вечір» (інтерактивна радіопередача, де ведуться розмови на різні теми і слухачі можуть висловитись, лишивши свої повідомлення в Інтернеті). Минулого року була передача «Цей день в історії», але чомусь вона «не пішла», не була цікавою. Планується запустити патріотичний проект від «Пласту» (історія ОУН і УПА в коротких розповідях).

Вже довгий час ми працюємо майже повністю у прямому ефірі. Раніше так позиціонувалось, проте програми йшли у записі. Наприклад, улюблений всіма «Смарагдовий вечір». На щастя, теми для розмов можуть бути також практично будь-якими. Як обираємо їх ми? Вони виникають спонтанно. Наприклад, говоримо з партнеркою по ефіру, і я згадую, що 5 листопада винайшли «Монополію». Отже тема інтерактиву того вечора була «Настільні ігри». Часто про що говоритимемо, вирішується в останній момент. Хоча, для тих, хто новачок на радіо, програма потребує підготовки. На свої перші записи новачки приходять із трьома сторінками друкованого тексту. Того року у нас працював хлопець, який навіть повністю писав сценарії передачі, включаючи туди не лише свої слова, а й іншої ведучої. Проте ті, хто вже має кілька ефірів на своєму рахунку, підходять до цього простіше.

Наша цільова аудиторія – молодь. Хоча, нас інколи слухають викладачі, особливо ті випуски «Смарагдових вечорів», на які ми запрошуємо когось з них у радіорубку. Найближчим часом хочемо запросити Івана Миколайовича Хом’яка. Думаю, ми поб’ємо всі рейтинги прослуховування. Хоча, треба зізнатися, раніше нас слухали більше. За статистикою нас «щосмарагдового вечора» вмикає 50 комп’ютерів. Хоча, якщо врахувати, що у гуртожитку може збиратись біля одного ноутбука 5 людей, то кількість виходить значно більшою.­


Ми розвиваємося

Наш колектив не стоїть на місці. Ми часто їздимо по різних тренінгах, конференціях, зокрема, були минулої суботи з Лесею Хом’як на тренінгу про те, як правильно писати блоги і зацікавлювати своїх читачів. Є плани записати ведучих з Луцького радіо «Трек», вони розповідатимуть нам, як вони працюють на ФМ-радіо, ми спробуємо підлаштуватись під них. Коли я прийшла керівником на радіо, було багато незрозумілих моментів. Настя Клімчук писала дипломну роботу, часу пояснювати не було, доводилось розбиратись самій. Зараз уже стало простіше, ми допомагаємо новачкам, ми знаємо, чого ми хочемо. У нас є мета – 100 прослуховувань на день. Острадіо організовує концерти, тематичні вечори. Музику на нашому радіо в Інтернеті можна слухати цілодобово, щодня, з 19.00 до 20.00 в ефірі «Смарагдовий вечір». Інші передачі у нас з 18.00 до 21.00 з повторами. Дізнатись про те, який ефір буде сьогодні, можна у наших спільнотах в соцмережах або безпосередньо на сайті.

Колектив Острадіо постійно оновлюється, багато студентів другого, третього курсу. Зараз наша редакція складається з 16-ти осіб. Острадіо – не масонська ложа, туди може прийти кожен бажаючий з цікавими ідеями. Зі старожилів лишилась лише Надя Шевчук. Інші або позакінчували, або перевелись на індивідуальний план. Приємно, що недавно до нас повернувся Рома Махлай, який є вже випускником, і знову веде свою радіопередачу, яку вів, будучи студентом. Ми завжди раді новим креативним, діяльним людям у нашій компанії.

Записала Людмила ПАНАСЮК
№46 від 16 листопада 2013 р. Категория: Виробництво, торгівля і побутове обслуговування | Просмотров: 386 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]