Понеділок

20.05.2019

05:59

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

У пошуках компромісного рішення
У четвер, як вже повідомляла наша газета у минулому випуску, відбулися збори жителів будинків по вулицях Яворницького і Островського, куди були запрошені підприємці, представники влади міста, депутати міської ради, керівники ринків. Як і нарада в міській раді, збори були дуже бурхливими, емоції переливалися через край. Але цього разу спільними зусиллями рішення таки прийняли – тимчасове.  

На початку зборів міський голова Олександр Шикер знову закликав підприємців і мешканців будинків до конструктивного діалогу, щоб цивілізовано вирішити проблему. Представник жителів будинку Вадим Бондарчук заявив, що переважна більшість мешканців будинків проти всякої торгівлі на вулиці Яворницького. За його словами, влаштування паркана і перехід на іншу сторону ефективності не дадуть. Підприємці, які торгують на вулиці Яворницького запросили на зустріч досвідченого адвоката Анатолія Кордиша. Свій виступ він почав із запитання до директора центрального ринку Володимира Сінчука, чи є на його ринку вільні місця. Той ще раз повторив, що готовий надати весь ряд біля паркану, що відділяє ринок від господарського магазину. Потім Анатолій Артемович наголосив, що підприємці готові облаштувати територію, на якій торгують, розширити, за можливості, тротуар і просять дозволити їм працювати далі. Депутат Олександр Корнійчук також запропонував підтримати пропозицію підприємців і піти їм назустріч. Але мешканці будинку рішуче виступили проти, наголосивши на тому, що під парканом будуть смітити і територія перетвориться на туалет.

Більшу частину зборів зайняли виступи мешканців будинків та підприємців. В основному все зводилось до відстоювання своїх інтересів, звинувачень у бік протилежної сторони, іронічних реплік, нападок на владу міста, криків, за якими було важко щось розібрати. Цікаво, що коли кимсь пропонувались компромісні пропозиції, то у відповідь його ж сторона звинувачувала у зраді інтересів. Говорили люди також про проблеми будинку, затоплення підвалів, необхідність ремонтів.

Вадим Бондарчук запропонував створити групу із чотирьох осіб – від представників влади міста (пізніше було визначено, що це перший заступник міського голови Віталій Ундір), жителів будинків (Вадим Бондарчук), підприємців (на момент публікації ще не було відомо) і депутатів міськради (Олександр Корнійчук). Вони мають обійти всі квартири в проблемних багатоповерхових будинках біля ринку і дізнатись думку мешканців щодо торгівлі. Цю пропозицію підтримали адвокат Анатолій Кордиш та міський голова Олександр Шикер. Він також запропонував на період облаштування території ринку, вивчення думки мешканців будинків, вирішення інших питань підприємцям промислової групи дозволити торгувати тільки у четвер і неділю на вулиці Яворницького. Ті громадяни, які не є підприємцями, торгують власною сільськогосподарською продукцією, мають це робити тільки на території ринку, незалежно від дня тижня. З цією пропозицією на нетривалий час, хоч і не охоче, але погодилась частина мешканців будинків. Інші – відкрито висловлювали своє незадоволення таким рішенням. Вони хочуть позбутися торгівлі під своїми вікнами негайно.

Із сказаного ми бачимо, що проблема торгівлі на вулиці Яворницького і далі перебуває у стадії вирішення. Ми пропонуємо нашим читачам висловити власну думку щодо цього питання, проголосувавши на нашому інтернет-сайті чи написавши до редакції листа. Звісно, думка читачів не буде мати юридичної сили, але всім буде цікавою – і владі, і зацікавленим сторонам, і стороннім особам певна консолідована думка читачів. Тож заходьте на нашу сторінку http://zamkova.at.ua і висловіть свою думку. Десь через місяць-два ми оприлюднимо отримані дані.

Іван ПАВЛІВ

№32 від 11 серпня 2013 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 1045 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/4
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]