П'ятниця

19.04.2019

17:50

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

У "Веселці" цікаво і весело
Звіт керівника дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 2 «Веселка» про роботу закладу упродовж 2012-2013 навчального року  

У ДНЗ № 2 функціонує 11 груп, з яких 2 – групи раннього віку, 9 – садових груп, в них виховується 295 дітей. 77 дітей пройшли повний курс дошкільної освіти. З серпня 2013 року буде проводитися набір двох ясельних груп по 20 дітей в кожній та однієї ІІ молодшої групи для охоплення дітей 4-го року життя дошкільною освітою.

Педагогічними кадрами дитячий садок укомплектовано, у закладі працює: практичний психолог, вчитель-логопед, інструктор з фізкультури, медичне обслуговування здійснює старша медична сестра, помічники вихователів та інший обслуговуючий персонал – 26 осіб. Навчально-виховний процес у закладі забезпечують 25 педагогів.

Упродовж 2012-2013 н. р. пройшли чергову атестацію 5 педагогів, курси підвищення кваліфікації – 6. Методична робота здійснюється згідно структури навчально-виховної та методичної роботи. У закладі упродовж року проведено чотири педагогічні ради. Своїми теоретичними та практичними досягненнями, педагоги мали можливість поділитися з колегами під час засідань методичного об’єднання вихователів закладу, керівником якого є вихователь-методист В. А. Марченко. Зокрема проведено засідання: «Забезпечення умов щодо професійного росту педагогічних працівників. Роль методичного об’єднання у підвищенні фахового рівня педагогів»; «Формування мовленнєвої компетентності дошкільників засобами художньої літератури».

На базі дошкільного закладу №1 «Ромашка» у квітні 2013 року проведено міське методичне об’єднання вихователів, де педагоги нашого закладу мали можливість перейняти у колег цікавий практичний досвід та теоретичні надбання.

У ДНЗ створені умови щодо підвищення самоосвіти педагогів. Методичний кабінет закладу забезпечує їх необхідною науковою, методичною літературою та періодикою. Методистом Н. В. Карпишиною надаються кваліфіковані консультації з питань навчання і виховання дітей дошкільного віку.

Практичним психологом О. В. Олішевською проведені психологічні заняття з елементами тренінгу для педагогів: «Самовдосконалення через мистецтво», «Управління конфліктами», «Фактори управління стресом», заняття з елементами тренінгу для батьків майбутніх першокласників.

З метою своєчасного виявлення обдарованості, розвитку природних задатків дитини, загальних і спеціальних здібностей, активізації дитячої творчості працюють гуртки: «Пізнайко» – гурток розвиваючого навчання, кер. В. Л. Міньова; «Школа шляхетності» – гурток духовно-морального виховання, кер. В. А. Марченко; «Колобок» – гурток драматизації, кер. А. І. Климчук; «Веселочка» – хореографічний гурток, кер. І. М. Коваль; «Дзвіночок» – вокальний гурток, кер. А. О. Гроголь; художня студія – кер. О. А. Павлова.

У ДНЗ проводяться заняття з іноземної мови, які віднесені до варіативного компоненту державного стандарту дошкільної освіти. Діти середніх та старших груп отримують знання з англійської мови на початковому ступені.

З дітьми, які мають вади мовлення, постійно працює вчитель-логопед. Робота спеціаліста дає гарні результати, на кінець дошкільного віку якісно покращується мовлення у 87 % дітей.

З метою розвитку у дітей свідомого ставлення до фізичних вправ, прагнення зробити своє тіло гарним, сильним, спритним, витривалим, згідно вимог програми розвитку дітей дошкільного віку «Я у Світі» в закладі щоденно проводяться заняття з фізичної культури, щомісяця спортивні розваги, Дні здоров’я, щоквартально спортивні свята.

Велика увага у роботі закладу приділяється наступності дошкільної та початкової освіти. У поточному навчальному році на базі нашого закладу проводився «Педагогічний міст» між педагогами дошкільних закладів та вчителями початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів міста.

На харчування дітей у 2013 році виділено 139 806 грн. бюджетних коштів та коштів спецрахунку (батьківська плата).

Велика увага приділяється організації правильного харчування дітей, забезпеченню асортиментів продуктів відповідно до перспективного меню, технології та якості приготування страв, організації харчування в групах. Дітям пропонується 3-х разове харчування, щодня ведеться аналіз харчування, а в кінці тижня дієтсестрою закладу проводиться корекція харчування з метою його покращення.

У закладі проводиться робота по оздоровленню дітей в літній оздоровчий період. Діти отримують збагачене харчування шляхом збільшення норм харчування на 10 % та вітамінами. Літнім відпочинком та оздоровленням планується охопити 90 % усіх дітей закладу.

Як завідувач ДНЗ, забезпечую роботу медичного обслуговування та проведення лікувально-профілактичних заходів в дошкільному закладі згідно із "Порядком медичного обслуговування дітей в дошкільному навчальному закладі”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 826 від 14. 06. 2002 року. Здійснюється медичне обслуговування старшою медичною сестрою І. Б. Драчук, та медичною сестрою В. Ю. Козлинець, за закладом закріплений дільничний дитячий лікар.

Упродовж 2012-2013 н. р. частково була поповнена матеріально-технічна база ДНЗ, на що витрачено 45 тис. 574 грн. батьківських коштів, що на 17 тис. грн. більше ніж у минулому році, 3 тис. 460 грн. бюджетних коштів, 255 тис. 23 грн. – кошти зони ризику на реконструкцію внутрішньобудинкової системи опалення дошкільної установи.

Адміністрацією закладу, педагогічним та батьківським колективами проводиться систематична робота щодо поповнення матеріально-технічної бази дошкільного закладу. Батьківським комітетом дошкільного навчального закладу придбано у вікові групи радіоприймачі у кількості 3 штук на суму 550 грн., придбано новорічні прикраси для оздоблення коридорів та вікових груп на суму 387 грн., у старшу групу № 3 батьківським комітетом придбано пилосос, на що виділено 676 грн., поповнено аптечку медичного кабінету та вікових груп на суму 325 грн., проводився ремонт та заправка ксероксу на суму 284 грн., поновлено посуд у вікових групах на суму 2 тис. 383 грн. На кухонний блок придбано інвентар на суму 742 грн. та морозильну камеру, на придбання якої затрачено 3 тис. 460 грн. бюджетних та 300 грн. батьківських коштів, здійснено ремонт мотора електром’ясорубки, на що затрачено 700 грн., заміна лічильника води – 2 тис. 200 грн.

Групові кімнати поповнено новими іграшками та іграшковими меблями на суму 1257 грн. За рахунок спонсорської допомоги батьків та батьківського комітету дошкільного закладу придбано канцтовари на суму 411 грн. Поновлено тюлеві гардини в п’яти вікових групах на суму 660 грн. та на коридорі першого поверху, на що затрачено 400 грн. Батьківським комітетом закладу поновлено килимове покриття у трьох групах на суму 783 грн. та у музичній залі, на що затрачено 4 тис. грн. спонсорських коштів народного депутата України Ю. Вознюка.

Упродовж року батьківським комітетом проведено заміну системи каналізації у двох вікових групах та у трьох групах замінено 9 унітазів на нові, на що затрачено 8 тис. 270 грн. та ремонт системи водопостачання у старшій групі № 3 на що батьківським комітетом виділено 450 грн.

На виконання санітарно-гігієнічних вимог у заклад було придбано миючі дезинфікуючі засоби, пральний порошок для прання білизни, на що були виділені кошти батьківським комітетом в сумі 2 тис. 306 грн.

Для покращення методичної роботи в закладі, розвитку дітей, поповнено методичний кабінет та вікові групи посібниками, дидактичними матеріалами, на що використано 2 тис. 175 грн., для роботи з дітьми у вікових групах закуплена художня література, дидактичні ігри на суму 2201 грн. батьківських коштів. Для ефективної роботи з дітьми щодо художньо-естетичного, музичного розвитку у музичну залу закладу придбано ноутбук, колонки, звукову систему, на що затрачено 5 тис. грн. батьківських коштів та костюм Діда Мороза (500 грн.)

Для проведення ремонтних робіт у вікових групах придбано фарби, вапно, шпалери, водоемульсійну фарбу, пензлики, щітки, цемент, цвяхи, електролампочки, на що використано 9 тис. 450 грн. батьківськими комітетами груп.

Проте існує ряд проблем, що потребують вирішення: вже не перший рік залишається проблемою поновлення обладнання на ігрових майданчиках дошкільного закладу; облаштування водовідливів на приміщенні закладу; придбання меблів (стільчиків, столів); залишається проблемою завершення заміни вікон та балконних дверей у частині закладу; ремонт системи каналізації дошкільного закладу; для формування комп’ютерної грамотності педагогів та підвищення рівня інформаційно-комунікаційного забезпечення закладу необхідно придбати комп’ютер.

Я, як керівник ДНЗ № 2 «Веселка», і надалі буду робити все, що залежить від мене для забезпечення належних умов життя і виховання дітей, які відвідують заклад, для підтримання належного іміджу та збільшення потенційних можливостей.

Тетяна УГРИН, завідувач Острозьким ДНЗ (ясла-садок) №2 «Веселка
№25 від 22 червня 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 331 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]