Вівторок

23.04.2019

05:12

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Учням – про визволення Острога
Літературно-музичний вечір «Забуттю не підлягає», присвячений 69-річниці визволення Острога від німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни відбувся у середу, 23 січня, у Острозькій ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Головною його метою було показати руйнівну силу війни, цінність людського життя, значення подвигу визволителів для нашого сьогодення.  

Директор міського Центру культури і дозвілля Світлана Панченко розпочала захід риторичним запитання – як описати щастя людини? Поки учні подумки шукали відповідь, ведуча продовжувала, що основою щастя людини є здоров’я, мирне небо над головою та можливість забезпечення її суспільних і фізіологічних потреб, тобто – повноцінне життя. Бо вочевидь, що без відсутності названого вище людина не живе, а існує. «Сьогодні над нашими головами мирне небо. Ми здорові і забезпечені найнеобхіднішим, можемо змінити свою долю і країни на найкраще, збудувати власне життя таким, як його бачимо. І все це стало можливим завдяки перемозі над фашизмом, визволенню України і світу від коричневої чуми ХХ ст.», – констатувала виступаюча.

Впродовж вечора вона також говорила про останні мирні дні 1941 року, найстрашніший день тих часів – 22 червня, рубіж, початок підрахунку довгих 1419 днів і ночей Великої Вітчизняної; перші воєнні сутички з ворогом, бої за наше місто при штурмі окупантами, руйнування міста і розстріли полонених та мирних жителів, кров, смерть, велике горе людей, які втрачали рідних і близьких, створення гетто та концтабору, акт геноциду в урочищі Красностав, долю юного в’язня Василя Вальдмана, важкі окупаційні будні. Аби учні зрозуміли масштаб руйнівної дії війни наводились цифри кількості населення Острога до війни (14800 осіб), після визволення (4500) і сьогодні (15500), було зруйновано біля 80 відсотків будівель у місті. Розповідаючи про все Світлана Панченко емоційно підсумувала – «Таке не забувається!»

Пам’ятним для Острога став день 27 січня 1944 року, коли воно було визволено від німецько-фашистських загарбників підрозділами 13 армії Першого українського фронту. Про цю вікопомну подію, а також взяття міста німцями в 1941 році, життя острожан в окупації, розповідала учням зав. відділом історії Державного історико-культурного заповідника м. Острога Марія Данилюк. Вона цитувала спогади очевидців тих подій, зокрема, нетішинки Ганни Шеліванової, командира 43 танкової дивізії Південно-Західного фронту, славетного полководця Георгія Жукова, визволителів нашого міста; демонструвала світлини часів війни та воїнів, які визволяли Острог від загарбників, презентувала книги про події війни, де згадуються бої за Острог. Особливе зацікавлення у присутніх викликала розповідь, про пошукові роботи в урочищі Красностав, у садибі по вул. Івана Федорова, де покояться останки жертв найжахливішої війни, долю знайдених могил німецьких солдатів, роботу музею в роки війни, використання окупантами будівель у нашому місті. Учні не тільки з цікавістю слухали розповідь наукового працівника, але й мали можливість задавати питання, відповіді на які їх цікавили.

Під звуки щемливої мелодії театралізований монолог важко пораненого радянського бійця на полі бою прочитав учасник гуртка художнього читання міського ЦДК Ігор Войтко (на нижньому фото). Вчитель музики Людмила Хома, акомпонуючи собі на фортепіано, заспівала пісню часів війни «В землянке». Їх чудові виступи учні оцінили гучними оплесками. Закінчився вечір побажаннями мирного неба над головою, здоров’я і щастя, тобто повноцінного життя.

– Подібні заходи мають дуже велике виховне і пізнавальне значення, – сказала після закінчення вечора класний керівник 11-В класу Людмила Хома. – Безумовно, що розповідь професійного історика про війну, демонстрація документів і світлин тих часів, гра актора у солдатській гімнастерці часів війни, проникливі слова ведучої, поетичне слово, підсилені музичним оформленням глибоко запали в душу учнів. Думаю, що подібні вечори потрібно проводити якомога частіше. Їх значення неможливо переоцінити. Від імені учнів і педагогічного колективу школи хочу висловити велику щиру подяку Світлані Панченко, Марії Данилюк та Ігорю Войтку за прекрасний вечір.

Іван ГЛУШМАН

№5 від 2 лютого 2013 р. Категория: Освіта і виховання | Просмотров: 451 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]