Вівторок

23.04.2019

06:00

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Удобряємо ґрунт безкоштовно
На систематичні вимоги сільсь­ко­господарських виробників, власників паїв та усіх інших громадян, Острозька районна державна адміністрація спільно з дирекцією Острозького цукрового заводу знайшла ресурси, науково дослідила, закагатувала, організувала навантаження і безкоштовно відпускає всім бажаючим сапропель (відстояні рештки цукробурякового виробництва) із відстійників заводу, які знаходяться на підвищеному плато між селами Могиляни та Милятин.

За довгі роки після зупинки заводу сотні тисяч тонн найкращої землі, вапна, органічних залишків, кліткового бурякового соку та інших хімічних складових створили напівбіологічну масу, характеристики якої дають право сказати, що кращого добрива, причому безплатного, в нашій зоні не знайдеш. В народі його називають «дефекатним брудом», однак сьогодні він має лише 10% вологості, гарно розсипається, немає грудкової структури і легко вноситься на поля будь-якими механізмами.

За даними Шубківської агрохімічної лабораторії 10 тонн (одна машина) такої маси містить 3600 кілограмів карбонатів (СаСО3+МgСО3), здатних розкислити 1-2 гектари кислої землі і на десяток років вдвічі підвищити її родючість.

Більше того, в цій масі ви додасте на своє поле 120-140 кілограмів діючої речовини азоту, фосфору і калію та не менше тонни чистої органіки, що в грошовому виразі сягає великої вартості.

З агрохімічної точки зору це місцеве добриво багате мікроелементами, різко поліпшує фізико-хімічний стан ґрунту, водно-повітряний баланс і біологічні характеристики.

Останні наукові дослідження свідчать про те, що при використанні його під ці ж цукрові буряки, воно підвищує їх врожайність до 70 тонн з гектара, даючи надвисоку цукристість (18-19%). Те ж і на інших культурах.

Є на Острозькому цукровому заводі й чистий дефекат, де кількість карбонатів вдвоє більша. Він платний. Ціна однієї тонни для споживачів району складає 10 гривень, для всіх інших – 15 гривень. Його також дуже вигідно використовувати, особливо на кислих ґрунтах (де росте хвощ польовий), однак в ньому майже немає органіки і значно менше NPK.

Не скористатися тим, що ми сьогодні маємо, враховуючи безоплатне навантаження і дефекату і дефекатного бруду, буде великою помилкою.

Запаси добрива великі, однак не безмежні. То ж просимо всіх бажаючих обдумати нашу пропозицію і ефективно використати осінньо-зимовий період для значного поліпшення якості ґрунтів.

Микола ШЕВЧУК, заступник голови РДА
Просмотров: 326 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]