Неділя

21.04.2019

21:10

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Україна за 300 гривень?
Коли  дивишся новини про те, що на Київ їдуть за 200-300 гривень так звані «тітушки» чи бюджетники східних регіонів підтримувати антимайдан – не надто дивуєшся, бо нібито все зрозуміло – це люди без національної свідомості, без стержня. Але коли дізнаєшся про таких «героїв» зі свого міста чи району – емоції зашкалюють.   

Новина про те, що з Острога опівночі на підтримку антимайдану має від’їжджати автобус, миттєво розповсюдилася серед активної молоді Острога та Острозького району. Буквально за дуже короткий проміжок часу зібралися молоді  люди, щоб переконати новоспечених антимайданівців не їхати у Київ.

Біля Будинку культури в очікуванні транс­порту тулилося зо два десятки різного віку жінок та чоловіків з поліетиленовими пакетами у руках. Коли активісти, журналісти та депутати Острозької міської ради підійшли до них із запитанням, чому вони тут стоять, то отримали відповідь: «Йдемо пити в бар», хоча характерний запах перегару й так висів в морозному повітрі. Звучало також: «Чого ви до нас причепилися?», «Ви хто такі?», «Хочу й їду», «А може я хочу і підтримую Януковича» і т.д. Потім ця дивна різношерстна компанія повелася досить закономірно – розділилася і почала втікати (дуже швидко йти  в протилежний від нас бік), побачивши в руках фотоа­парати та відеокамеру.

Кілька разів всі вони міняли місця збору. Громадський патруль бачив їх навіть біля Острозького районного суду. Що керувало цими людьми, коли вони приймали рішення їхати в такий чорний  для України день, підт­римувати тих, хто вбиває, викрадає, труїть газом наших співгромадян? Чи це така нова мазохістська розвага у цих людей  без честі та совісті – їхати на підтримку влади і тих  диктаторських законів, які безпосередньо торкнуться кожного з них, а також їхніх дітей?  Активістам нашої «нічної варти»  окремі «острозькі антимайданівці» по сек­рету розповіли, що на антимайдан їх організовано зібрали представники місцевого та обласного  осередків Партії регіонів і що за участь вони мають отримати по 300-400 гривень. Невже так важко зрозуміти, що сьогодні, продавши свою гідність за ці гроші,  вони купили квиток в поліцейську державу, в якій немає місця некорумпованій судовій системі та чесним виборам? Завтра у них не буде ніяких прав – суцільне рабство. Дуже  хотілося б подивитися в очі тим, хто їх зібрав посеред ночі. Скільки ж цікаво «заробляють» вони, відправляючи цих бідолаг на Київ? Нам соромно за вас, продажні земляки… Ми, більшість з вас знаємо особисто. Живемо з вами на одній землі, дихаємо одним повітрям, перебуваємо в однакових важких умовах політичної системи. Невже вам не страшно за майбутнє ваших дітей і внуків?

Але крапля камінь точить: все ж більшість нам вдалося переконати – вони розійшлися по домівках, решта пішла шукати нових пригод на нетверезу голову.

Сьогодні ми побачили також й іншу сторону медалі. Був і позитив.  Цієї ночі, 23 січня, ми стали свідками, як за дві години мобілізувалося близько сотні молодих людей не тільки Острога, а й навколишніх сіл. Вони зорганізувалися в невеликі групи громадського контролю і до другої години ночі ходили вулицями міста, слідкуючи за порядком. Безкоштовно. Не за гроші. За покликом душі та совісті. Без перегару.  Може, не так все погано? Можливо, кожен з нас замислиться і, відірвавши п’яту точку від дивану, почне діяти?

Нічна варта, прес-центр Острозького штабу руху опору
Р. S. 
Редакція не повністю поділяє пог­ляди авторів цієї статті. Допоки партія не заборонена, її акції має право підтримувати хто бажає. І це принцип демократії. Єдине, що коробить, це те, що робиться це за гроші, а потім подається в іншому світлі. Крім того, згадана політична сила діє зовсім не демок­ратично і цивілізовано, руками «тітушок», антимайданівців. Тож позицію частини острожан люди мають знати і обирати – продавати Україну чи боротися за неї.
Просмотров: 180 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]