П'ятниця

26.04.2019

04:44

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Українській опозиції не вдалося відправити уряд у відставку
У вівторок у Верховній Раді на вимогу опозиції відбулося голосування про відставку Кабінету Міністрів у повному складі. Проект постанови про відповідальність Кабміну був підготовлений лідерами опозиційних фракцій Арсенієм Яценюком (ВО «Батьківщина»), Віталієм Кличко («УДАР») і Олегом Тягнибоком (ВО «Свобода»). Опозиція запропонувала Верховній Раді висловити недовіру Кабінету Міністрів «за зраду українського народу».  

В останній момент фракція комуністів відмовилася підтримати законопроект. Опозиціонери, проте, мають намір змусити владу «почути людей».

У проекті постанови зазначалося, що недовіра Кабміну висловлюється «у зв'язку із зрадою урядом національних інтересів держави, яке проявилося в порушенні статті 8 Закону України «Про основи внутрішньої і зовнішньої політики» і прийняття розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2013 № 905 «Питання підписання Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами – членами ЄС, з іншого боку».

Відставка провалилася: за недовіру Кабміну проголосувало всього 186 депутатів, тоді як для ухвалення потрібного законопроекту необхідно не менше 226 голосів.

Оскільки протягом однієї сесії голосувати за недовіру уряду двічі не можна, питання про відставку Кабміну опозиція зможе поставити на голосування наступного разу лише не менш як за півроку, вже тільки у 2014-му.

Буквально за хвилину до початку голосування надія на позитивне рішення у опозиції все-таки була: глава Компартії України Петро Симоненко з трибуни парламенту заявив, що його фракція готова підтримати опозицію, але тільки за умови, що та підтримає їх законопроект про відставку. З'явився слідом на трибуні Арсеній Яценюк, який  запевнив комуністів, що його фракція та інші члени об'єднаної опозиції підтримають документ, запропонований комуністами.

Після цього відбулося голосування, але виявилося, що жоден нардеп-комуніст відставку уряду Азарова не підтримав.

Перед голосуванням під стінами Верховної Ради  зібралося кілька тисяч мітингувальників. Деякі пропонували в разі відмови Азарова піти у відставку, брати будівлю уряду штурмом. Але здоровий глузд переміг. Штурму адміністративного будинку не сталося. Замість цього мітингувальники дружно заспівали гімн України.

Напередодні засідання Верховної Ради опозиція сподівалася на розкол партії влади. Бо стало відомо, що фракцію ПР покинули два депутати - Інна Богословська і Давид Жванія. Богословська стверджувала, що їхній приклад наслідують ще 20-30 депутатів, і це буде досить для формування нового, опозиційного уряду більшості в парламенті. Але нічого надзвичайного не сталося.

Експерти кажуть, що збиралися ще вчора-позавчора зая­вити про вихід з фракції ПР деякі депутати. Але передумали через те, що мітингова активність у центрі Києва пішла на спад. Людей збирається менше 10 тисяч. Це, звичайно, не йде ні в яке порівняння з тими 700 тисяч, які зібралися в центрі української столиці в неділю.

Вийшовши з будівлі парламенту, Арсеній Яценюк попросив мітингувальників рухатися разом з лідерами опозиції в бік адміністрації Президента України. «Ми йдемо до адміністрації Президента вимагати відставки уряду, а також дострокових президентських і парламентських виборів», – заявив лідер фракції « Батьківщина». Лідер УДАРу Віталій Кличко додав, що після такого голосування в Раді Партія регіонів і КПУ несуть персональну відповідальність за «кров, пролиту на Майдані» 30 листопада.

Як саме опозиція збирається вимагати відставки, не дуже зрозуміло. Ніякого чіткого плану у противників Віктора Януковича, судячи з усього, немає.

Кличко помітив тільки, що опозиція «змусить владу почути людей». Люди на Майдані схвильовані і розгублені. «Що нам тепер робити, розуму не прикладу. Опозиція не хоче бити скло і брати адмінбудівлі штурмом. Вона не може відправити у відставку уряд. Що вона взагалі може?», – говорить  29-річний підприємець, учасник мітингу Євген Хмирін.

«Таке відчуття, що треба брати ситуацію в свої руки і самостійно захоплювати всі адміністративні будівлі. Схоже, крім людей, простих українців, ніхто революції не хоче. Я готовий на все», – говорить 25-річний студент зі Львова Богдан.

Тим часом Президент України Віктор Янукович вчора полетів до Китаю…

За матеріалами сайту http://minprom.ua
№49 від 4 грудня 2013 р. Категория: Політика, депутатська діяльність | Просмотров: 243 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]