Субота

20.04.2019

07:17

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Улюбленим хобі займається з дитинства

Таке ремесло, як рибальство, було відоме ще з прадавніх часів, коли людство тільки-тільки почало існувати. Зробивши гачок з риб’ячої кістки і волосінь з жили тварини, наші далекі предки створили першу вудочку, за допомогою якої добували собі їжу. В останні кілька десятиліть риболовля стала дуже популярною та набула особливого значення після того, як число аматорів почало вимірюватися мільйонами. Авжеж, рибальство є улюбленим видом активного відпочинку, в першу чергу, у чоловіків, хоча жінки також є, адже саме представники сильної статі завжди були годувальниками і здобувачами. А ще – рибалки-аматори – це особливе, своєрідне братство, яке складається з людей різних занять і віку. Це не тільки азарт, але і можливість зануритися у роздуми, а також гордість за вдалий улов. Напередодні професійного свята всіх риболовів хочу розповісти про одного з них. 

Віталій Маніло (на фото) родом із села Терновка Ізяславського району. Тепер чоловік із сім’єю проживає в Острозі. З дитинства він полюбляє рибалити, приділяючи значну увагу своєму цікавому, але разом з тим й нелегкому хобі. Чоловік розповідає, що в його родині не було нікого, хто б займався риболовлею. Він сам, як кажуть, знайшов своє улюблене заняття.

– Ще змалку цікавився всім, що пов’язано з риболовлею, – розповідає Віталій Миколайович. – В селі була річка, й туди я часто ходив то сам, то з друзями. Там я здобував перший досвід, а також різні «трофеї». Пізніше зрозумів, що рибалити краще самому, бо компанія відволікає увагу від вудочки, заважає зосередитись.

Коли чоловік переїхав до Острога, то розширив місця своєї риболовлі. Він відвідує різні водойми і «освоїв» всілякі снасті. Особливо йому сподобалось ловити рибу «Фідером» (англійська риболовна снасть), система ловлі якої досить проста, зручна, а головне – ефективна. Не обійшлося і без цікавих випадків з життя, адже заняття рибальством досить різноманітна та неординарна справа.

– Бувало й так, що я був вимушений наздоганяти вудочку, бо риба «крала» її, – згадує Віталій Маніло. – Десь відволікся, бачу, а вудочка вже по воді пливе. Був неприємний випадок, коли сам себе одного разу зловив. Рибину витягую на берег і гачок зірвався та «стрибнув» мені в ніс і там зачепився. На щастя, тоді все обійшлося…

Тепер цю історію рибалка згадує з посмішкою, але у той момент, коли отримав травму, було не до того. Кілька разів Віталій Миколайович брав із собою на річку старшу дочку, привчаючи її до риболовлі. Але вона тільки-но закінчила третій клас і їй батькове хобі ще не дуже цікаве. Він каже, що намагається вчити дитину різним хитрощам свого улюбленого заняття, але помітив, що дівчинці не вистачає терплячості. Вона закине вудочку і хоче вже витягувати рибу, а її не так легко впіймати. Тож посидить дитина трохи, походить біля води і проситься додому.

Кілька днів тому Віталію Миколайовичу на одній з водойм району вдалося спіймати величезного амура. Вага риби становила майже десять кілограмів. Принісши додому здобич, зробив знімок на пам’ять. Мене цікавив секрет, як впіймати таку рибину. Рибалка каже, що кожен, хто займається своєю улюбленою справою, має свої способи, прикормки, снасті. Інколи, спробувавши поради колеги, не все виходить так, як в іншого. Тож він радить кожному початківцю багато читати, шукати свої способи.

На Острожчині поряд з невеликим числом професіоналів є багато аматорів. Вони, як і герой моєї розповіді, багато уваги і часу приділяють своєму хобі. Тож ми вітаємо їх всіх із професійним святом, бажаємо миру, здоров’я, злагоди в сім’ях, достатку і приємної риболовлі…

Анастасія КУЗНЄЦОВА

№ 28 від 11 липня 2015 р. Категория: Люди і час | Просмотров: 217 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]