Неділя

19.05.2019

23:25

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Унікальна монета є і в Острозі

На жаль, стаціонарних експозиційних площ Державного історико-культурного заповідника міста Острога замало, аби показати всі свої скарби. Тож працівники закладу неодноразово влаштовують прекрасні виставки, аби відвідувачі могли ознайомитися більше хоча б з дещицею того, що зберігається у фондах. До речі, свого часу прийняли досить правильне рішення, аби в будівлі по вулиці Незалежності, 45 відкрити нумізматичну виставку. Використали для цього вже готове обладнання, яке лишилося від інших експозицій. 

Виставка майже постійна. Лише експонати з часом змінюються. Бо надходять все нові й нові надходження. Наприклад, одним з останніх придбань заповідника стала досить гарна срібна монета «200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка» вагою 500 г і діаметром 85 мм, номіналом 50 грн. Випущена і введена в обіг 7 березня цього року. Належить до серії «Духовні скарби України».

На аверсі монети угорі розміщено: малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, у центрі в колі з рядків вірша «Муза» ...ВНОЧІ, І ВДЕНЬ, І ВВЕЧЕРІ, І РАНО ВИТАЙ ЗО МНОЮ І УЧИ, УЧИ НЕЛОЖНИМИ УСТАМИ СКАЗАТИ ПРАВДУ. На тлі рушника зображено стилізоване алегоричне уособлення таланту митця – дві музи – Поезії та Образотворчого мистецтва, унизу написи: рік карбування монети 2014, факсиміле Т. Г. Шевченка, півколом номінал – П’ЯТДЕСЯТ ГРИВЕНЬ.

На реверсі монети, поле якої розділено навпіл (угорі дзеркальна поверхня, унизу – рельєфна), що символізує непросту долю поета, по колу зображено серію автопортретів Т. Г. Шевченка, які ілюструють різні періоди життя митця, його талант; у центрі на дзеркальному тлі – рядки: ДОЛЯ/…МИ НЕ ЛУКАВИЛИ З ТОБОЮ, /МИ ПРОСТО ЙШЛИ; У НАС НЕМА/ЗЕРНА НЕПРАВДИ ЗА СОБОЮ; унизу на рельєфному тлі – ТАРАС/ШЕВЧЕНКО, ліворуч – роки життя 1814/1861. Автори: художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук; скульптори – Анатолій Дем’яненко, Володимир Дем’яненко. Ціну монети – 6760 гривень встановив Національний банк України у період реалізації монети через його філії на момент введення в обіг. Фактична приблизна вартість її з роками буде змінюватися – зростати.

Гадаємо, вона увагу відвідувачів таки приверне! 

Олександр ГЛАДУНЕНКО

№ 48 від 22 листопада 2014 р. Категория: Історія, краєзнавство і туризм | Просмотров: 184 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]