Неділя

21.04.2019

21:10

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Успішний виступ юної острожанки
У кінці травня у Стрию проходив VI Всеукраїнський конкурс юних піаністів імені Нестора Нижанківського. Там відмінно виступила єдина представниця нашої області, острожанка Ангеліна Даценюк, яка зайняла третє місце у своїй віковій групі.  

Творче змагання піаністів було започатковане ще у 1992 році як регіональне, а з 1997 року конкурс набув статусу всеукраїнського. Сьогодні участь у ньому цікава, а перемога чи призове місце є дуже почесними і престижними, тому діти та їх наставники залюбки приїжджають раз на 2-3 роки у районний центр Львівської області.

Для участі у творчому змаганні були запрошені учні початкових музичних шкіл та шкіл естетичного виховання. Конкурс проводився в два тури у трьох вікових категоріях – наймолодша, де витупали діти віком 9 років і менші, середня – 12 і старша – 15. Оцінювало виступи конкурсантів журі із викладачів Київської та Одеської консерваторій, на чолі із ректором Львівської національної музичної академії ім. Лисенка, народним артистом України, професором Ігорем Пилатюком. Була також присутня засновник фортепіанної школи Марія Крушельницька та внучка композитора Нестора Нижанківського Зоя, яка сьогодні живе у Женеві. Показати свою майстерність, поборотися за призи, почути майстерність однолітків приїхало понад 65 дітей із одинадцяти областей України. Серед них у молодшій віковій групі була і юна острожанка, учениця Острозької дитячої музичної школи Ангеліна  Даценюк, яка навчається у класі Валентини Куришиної.

У першому турі юна острожанка виконувала твори Йоганна Себастьяна Баха, ліричну пісню Миколи Дремлюги та швидкий етюд Карла Черні. Частина учасників не потрапила у другий тур, а ось Ангеліна опинилась серед дев’яти кращих. У другому турі вона грала сонатіну Вольфганга Амадея Моцарта, твір Нестора Нижанківського і джазову п’єсу Надії Лагодюк «Канікули». За результатами виступів юній острожанці присуджено 3 премію і перемогу в номінації «Надія». Це не перший такий її успіх. Вона вже перемагала в обласному конкурсі серед учнів шкіл естетичного виховання, а також займала третє місце в місті Кам’янка на міжнародному конкурсі.

– Музика – це одне з духовних джерел людини, – ділиться думками Ангеліна Даценюк. – Музичні твори створювали тисячі композиторів. Багато з них забуті, але є такі, які назавжди залишаться у людські пам’яті, зокрема Бах, Бетховен, Шопен і цей перелік також великий. Музика, як і світ, різноманітна, як за жанрами, так і стилями виконання. Вона здатна лікувати від горя, смутку, надихати людину до творчості, спонукати до дій, робити людину сильнішою і тому подібне. Музику важливо відчувати, любити, розуміти її. Найкраще це вдається композиторам, виконавцям та іншим фахівцям, які мають спеціальну освіту і хороший слух. Я інколи задаю собі питання, а що буде, якщо музику ніхто не буде слухати, виконувати? А потім даю на це запитання відповідь – потрібно вчити дітей музиці, вмінню розуміти її, шанувати. І тоді це духовне джерело ніколи не засохне, музика житиме вічно…

Іван МОЧЕРНЯК

№24 від 15 червня 2013 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 296 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 1
1 123  
Як для віку острожанки - роздуми про музику не її. Це рівень навіть не вчителя, занадто розумно написано, це скаже будь який вчитель.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]