Понеділок

20.05.2019

05:55

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

Увічнили Острог на полотнах
Підбивали підсумки художнього пленеру та відкрили виставку робіт художників 20 серпня у підземній художній галереї Національного університету «Острозька академія». Митці оцінювали роботи колег, говорили про наше місто, як джерело натхнення, висловлювали сподівання на плідні зустрічі в майбутньому.

Упродовж 10 днів наше місто стало творчою лабораторією для художників з Рівного, Львова, Києва і навіть Словаччини, які писали з натури і за історичними документами його минуле і сучасне. Закінченням роботи пленеру, як підбиття підсумків, стало відкриття виставки цікавих і оригінальних робіт гостей. Відкрив презентацію краєзнавець, художник-реставратор заповідника та університету, ініціатор проведення мистецького заходу Микола Бендюк. Він нагадав, що в Острозі цього року, вже всьоме поспіль, на базі Національного університету «Острозька академія» успішно завершив свою роботу пленер художників. Представивши гостей, техніку їх робіт, він запросив майстрів до імпровізованої сцени. Надаючи їм слово, а також господарям, він зазначив, що цей день водночас приємний – відбувається відкриття попленерної виставки робіт, а разом з тим дещо сумний – прощання з Острогом, друзями.

В дружному колі, надзвичайно доброзичливій обстановці виступали митці Ганна Фурс, Олесь Соловей, Василь Корчинський, Василь Красьоха, Іван Гарват, Василина Курило, Андрій Цапін, перший проректор Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк, секретар Рівненської обласної організації спілки Тетяна Лукашевич, директор музею «Спадщина Острозької академії» Анастасія Хеленюк. Вони ділилися враженнями про Острог, свою роботу в ньому, говорили про історичну і культурну спадщину нашого міста, його великий туристичний потенціал, необхідність збереження пам’яток архітектури, популяризацію надбань минулого, «духовну столицю» України, необхідність розвитку інфраструктури, аристократичну культуру України, висловлювали стурбованість, що знищуються Татарська вежа та єврейська синагога, творчі пошуки, наснагу, яке дає древнє місто, Острозьку академію – гордість міста, необхідність продовження співпраці митців для популяризації спадщини міста, запрошували відвідати наше місто ще не один раз та ін.

Після офіційної частини присутні оглянули виставку робіт, спілкувалися між собою, обмінювалися думками та адресами, щоб у майбутньому ще не раз зустрітися у дружному колі колег і однодумців.

Темою пленера була історія Острога, діяльність князів Острозьких, сучасне місто. Частину робіт, які представлені на виставці, майстри уже привезли готовими, а більшу частину писали в нашому місті. Безумовно, людям, які цікавляться історією міста, його архітектурою буде цікаво побачити картину, на якій зображений наш костел у готичному стилі (світлин і малюнків не збереглося, є лише описи), єзуїтський колегіум у часи розквіту і руїни (ХVІІ, ХІХ ст.), не збережену до нашого часу Успенську церкву ХІХ ст., портрети відомих історичних особистостей, зокрема Василя-Костянтина Острозького, гетьмана Петра Дорошенка. Цікаве також бачення художників сучасного Острога – його тихі вулички, величні пам’ятки.

Організатори розповіли, що виставка діятиме до кінця вересня і всі бажаючі зможуть побачити ці цікаві роботи відомих митців і юних, без сумніву, талановитих художників.

Іван ГЛУШМАН
Просмотров: 471 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]