П'ятниця

26.04.2019

04:43

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

В атмосфері дискусій
Емоційні обговорення на двадцять четвертій сесії Острозької міської ради точилися навколо житлових проблем острожан та долі однієї земельної ділянки. Інші питання 22 присутніх на засіданні депутати прийняли одноголосно.

Першим на засіданні заслухали звіт директора ОКП „Теплоенергія” І. Войтова про завершення опалювального сезону. Він розповів, що найзатратнішим по використанню газу був лютий, що борги населення становлять близько 80 тисяч гривень, однак сезон підприємство вперше завершило з прибутками. Констатував, що встановлення автономного опалення вже не популярне, бо надто затратне. На запитання щодо низької температури в приміщенні архіву, доповідаючий відповів, що там потрібно повністю змінювати систему опалення.

Депутати внесли зміни до міського бюджету у зв’язку з надходженням додаткових коштів на місто із обласного.

Обговорюючи питання взяття на баланс КП „Водоканал” житлового будинку по вулиці Островського, 28, міський голова О. Шикер пояснив, що будинок був заселений давно, стихійно і фактично документально не існував. Тому і потрібно прийняти це рішення. Однак депутат В. Хохліч (ВО „Батьківщина”) засумнівався в доцільності прийняття такого рішення, адже будинок аварійний, заселений безпідставно. Його однопартієць Г. Аршинов нагадав історію того будинку і висловився за взяття його на баланс. Міський голова додав: якщо люди проживають у будинку більше 15 років, вони автоматично отримують право на це житло. Депутат Р. Гресько (Партія регіонів) вніс пропозицію прийняти рішення, але взяти у мешканців розписки, що вони зобов’язуються приватизувати це житло. Депутат О. Корнійчук (ВО „Батьківщина”) додав, що це житло, в якому люди фактично ”плавають”, коли йде дощ, важко житлом назвати. Голова комісії з питань ЖКГ, транспорту, зв’язку, торгівлі та навколишнього середовища Б. Гловацький розповів, що його комісія була проти цього рішення. Запропонував, зважаючи на дискусію, перенести його розгляд на пізніший термін. Таке рішення і прийняли.

Наступним проблемним питанням було затвердження містобудівного обґрунтування забудови земельної ділянки „Розміщення меблевого салону по вулиці Островського, 28А”. Начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ В. Мельник розповів, що земельна ділянка була передана в оренду в 2008 році, а розробка документації, погодження затягнулася на роки. Депутат Р. Гресько зважаючи на це, а також на не суттєвість орендної плати за неї для міського бюджету, запропонував не затверджувати містобудівне обґрунтування, розірвати договір оренди землі і облаштувати в тому місці стоянку таксі. Міський голова висловив свою позицію: оскільки підприємець так затягнув із оформленням документів, не прибирає на тій ділянці, не уклав угоду на вивезення сміття, навіщо затверджувати містобудівне обґрунтування? Коли питання поставили на голосування, „за” не проголосував жоден депутат. Отож, було дано протокольне доручення готувати документи на розірвання договору оренди.­

Секретар міськради М. Добровольский доповів присутнім про виконання протокольних доручень з минулої сесії.

Депутат О. Корнійчук озвучив звернення до нього жителів будинку по вулиці Яворницього, яке стосувалось, знову ж таки, торгівлі по вулиці у неділю. Люди страждають від вранішнього шуму, товар виставляють мало не на вікнах перших поверхів. Тому депутат запропонував встановити невелику огорожу-бар’єр. Міський голова нагадав, що на Яворницького торгівля взагалі заборонена і варто для наведення порядку звернутися до прокурора. Депутат Р. Гресько підтримав ідею з загорожею, а В. Хохліч запропонував продаж вирощеного на землі перенести на сільськогосподарський ринок і взагалі створювати цивілізовані ринки. Депутат
В. Мацун (ВО „Батьківщина”) сказав, що для вирішення проблемних житлових питань варто створити там ОСББ, депутат Б. Гловацький запропонував перенести торгівлю з неділі на суботу. Олександр Шикер ще раз підкреслив, що торгівля там заборонена і може призвести до аварій, нещасних випадків. Про їх імовірність говорила і депутат З. Систалюк (ВО „Батьківщина”), озвучуючи проблему вуличного освітлення на Драгоманова. За її словами, вже 3 роки питання не вирішується, а неосвітлений спуск в яр людям загрожує травматизмом.

 На завершення сесії міський голова закликав депутатів подавати пропозиції, ідеї щодо святкування Дня міста, який буде проведено 10 червня.

Олена ТОЛОЧИК
Просмотров: 298 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]