Неділя

21.04.2019

21:44

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

В Беруні 2015-й оголошено Українським роком

Тепер голова Острозької райдержадміністрації, а ще зовсім недавно перший заступник міського голови Віталій Ундір разом із секретарем Острозької міської ради Миколою Добровольським відвідали польські міста-побратими Сандомир та Берунь. У ході візиту було проведено ряд зустрічей, на яких польським та острозьким представникам органів місцевої влади вдалося домовитись про подальшу співпрацю, підтримку острозьких бійців у зоні АТО та відзначення днів України в Беруні. 

Як розповідає голова Острозької райдержадміністрації Віталій Ундір, ще коли він перебував на посаді першого заступника міського голови, з міста-побратима надійшло запрошення на святкування з нагоди надання санктуарію для костелу Святого Валентина у Беруні. (Санктуарій – це особливе місце, визначене місцевим єпископом, до якого можуть приходити паломники і вірні та просити про Божу благодать через заступництво Матері Божої – ред.). Незважаючи на святкову мету візиту, було проведено кілька зустрічей офіційного характеру, обговорено ряд питань та домовленостей.

Зокрема, Віталій Ундір та Микола Добровольський зустрілись з віце-старостою Сандомирського повіту, обговорили можливість майбутньої співпраці польських та острозьких підприємців.

– Ми також передали спільного листа від міської ради і «Волонтерів Острожчини» зі списком речей, які сьогодні найбільш необхідні для бійців з Острога та Острозького району, що перебувають в зоні АТО. Представники Сандомирської влади гарно на це відреагували, пообіцяли найближчим часом зв’язатись з нами та передати допомогу в тому форматі, якому можуть, – каже Віталій Олександрович.

Крім цього, була проведена зустріч з новообраним міським головою Сандомира – Мариком Боровським. На ній також домовились про надання допомоги нашим бійцям, обговорили можливість підтримки польської громади в Острозі та Острозькому районі, а також можливість навчання в Польщі одного з наших працівників органів місцевого самоврядування.

У Беруні Віталій Ундір та Микола Добровольський побували на урочистій месі з нагоди отримання статусу святині костелом Святого Валентина. Вони також зустрілися з новообраним міським головою Беруня та обговорили співпрацю на цей рік. Були проведені переговори з німецькою та чеською делегаціями. Віталій Олександрович вручив подяку бурмістру за раніше надану допомогу нашим бійцям (фото на 1-й стор.). Дуже приємно, що місто-побратим оголосило цей рік Українським роком в Беруні. Є вже підготовлена програма щомісячних українських заходів на цей рік.

– Наразі розроблено кілька логотипів, під якими проводитимуться дні України в Беруні. Я запропонував провести опитування серед мешканців і Острога, і Беруня, щоб люди в соцмережах змогли обрати і проголосувати за той логотип, який їм більше подобається, – зазначив Віталій Олександрович. – Згодом, уже в червні, плануємо, щоби 30 наших діток відвідали Берунь. Також я запропонував організувати два круглих столи, щоб їхні підприємці приїхали до нас, а наші – туди, і щоб таким чином відбувся обмін досвідом та можлива співпраця.

Основні заходи, за словами голови райдержадміністрації, плануються на вересень, коли будуть дні Беруня в Україні. Також представники обох влад домовились про проведення в Острозі конкурсу на краще знання польської мови. Переможці цього конкурсу, 3-5 дітей, могли б простудіювати у Польщі, безпосередньо в Беруні.     

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що міжнародні зустрічі пройшли успішно та результативно. І надзвичайно приємним є той факт, що польські міста-побратими відкриті до співпраці та всіма силами продовжують підтримувати нас у нашій боротьбі.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 9 від 28 лютого 2015 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 287 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 3.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]