Субота

20.04.2019

20:04

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

В честь першого космонавта

Цей день, 12 квітня 1961-го, безумовно, запам’ятався багатьом. Інакше й бути не могло! Адже вперше (вперше!) людина змогла піднятися до космічних висот. Небувале піднесення, захоплення, радість. На вулицях підкидали й вітали усіх авіаторів, яких зустрічали. В пошані одразу стало ім’я Юрій, яким майже усі матусі називали своїх новонароджених синочків. А по всьому Союзу з’являлися все нові й нові вулиці, названі на честь першого космонавта планети.  

Така вулиця – імені Гагаріна – постала і в Острозі. На початку 1964-го. Це була зовсім нова міська «артерія». Адже на тому місці, де з’явилися ошатні будиночки, були раніше… чагарі, кущі, клаптики городів, і навіть – баскетбольний майданчик, де перші ази опановував зі своїми друзями Олег Камінський.

Поступово розширялися території навколо двоповерхівок, ставали все дружнішими їх мешканці, не раз сходилися тут у футбольних та, як не дивно, і хокейних поєдинках, їх діти. На жаль, таке наше життя, що не всі першопоселенці дожили до наших днів. А проживали тут і проживають люди дійсно талановиті, знані й у нашому краї, й поза ним. Свідчить про це, наприклад, на будові № 5 меморіальна дошка, в пам'ять про те, що тут проживала Лідія Іванівна Спаська – відома художниця. А можемо ще сказати, що тут проживали відомий острозький поет та художник Костянтин Пантелеевич Гейкін, педагог – Віталій Мефодійович Гущук, журналіст Всеволод Микитович Горопаха. І нині теж проживають зі своїми родинами не менш відомі особистості, до речі, передплатники нашої газети члени Клубу читачів газети «Замкова гора»: Валентина Глізер, Андрій Супрун, Микола Ваколюк, Людмила Назарова, Степан Ткачук, Ольга Ланге, Сергій Амброзюк, Марія Журик, Діана Свідерська, Анатолій Лозовський, Людмила Заболотна та інші.

 

 

Шлюб авіатора

Невеличкий аркуш, з печаткою, штампом.

«Посвідчення. Дано це посвідчення від керівництва 123 авіаційного парку старшому механіку-авіатору Кирилу Прохорову у тому, що йому дозволено вступити у шлюб з місцевою дівицею Євдокією Опанасівною Поліщук.

Дано в Острозі листопада 11 дня 1914 року.

Командир 123 авіапарку /підпис/

Діловод /підпис/печатка».

Отож, кому війна, а життя – таки продовжувалось! І не лише в небі – на землі теж!

 

 

 

№16 від 12 квітня 2014 р. Категория: Історія, краєзнавство і туризм | Просмотров: 309 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]