Неділя

21.04.2019

18:02

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

В Музеї книги – «Стара ялинкова іграшка»
У Музеї книги і друкарства Державного історико-культурного заповідника м. Острога в фойє 3-го поверху відкрилася новорічна виставка «Стара ялинкова іграшка». Відвідавши її, старше і середнє покоління зможе пригадати, чим прикрашали лісові красуні в роки дитинства, а молодь зможе побачити ялинкові прикраси минулого століття.  

На виставці представлено іграшки з довоєнних часів і майже до наших днів. Старший науковий працівник відділу Музею книги і друкарства Анатолій Хеленюк (на фото) розповідає, що люди середнього і старшого покоління впізнають на виставці ті іграшки, якими прикрашали ялинку в часи їх дитинства. Основою для експозиції стали ялинкові прикраси, які приносили працівники відділу. Також є експонати з фондів заповідника. Одна із вітрин сформована на основі новорічних експонатів, які надала родина острожан Бережнюків. Центральне місце займають Дід Мороз та Снігуронька. Вони виготовлені ще до війни. Тривалий час використовувалися на свята у родині. Та з часом їх замінили новими. Але господарі не викинули їх, як це роблять пересічні громадяни, а зберегли. Тепер вони стали цінними експонатами.  

Якщо говорити про виставку, то яких тільки тут іграшок немає – і грибочки, і шишки, і рибки, і пташки (сови, папуги), і білочки, і ще багато чого. До речі, є вітрина, яка окремо присвячена тваринам – тут різноманітні ведмедики, зайчики, білочки. Майже всі іграшки скляні, але є вироби із пап’є-маше, гіпсу, вати. Мені впала в очі одна цікавинка з написом «СССР». Це, мабуть,  модель стратосферного аеростату, який встановив світовий рекорд у далекому 1933 році, піднявшись з екіпажем на висоту 19 кілометрів. Вона, мабуть, також довоєнна. В іншій вітрині можна побачити космонавта, це, звісно, іграшка 60-70 років. Крім прикрас, на виставці є й інші експонати – поштівки різних років, різноманітні гірлянди, вироби з паперу, пластмасові Дід Мороз та Снігурка. Довершують композиції вітрин гілочки ялини та сосни.

– Хочу закликати острожан відвідати нашу виставку, – каже Анатолій Сергійович. – Йдучи на виставку, прихопіть із собою для заповідника ялинкові прикраси, які вже не використовуються і можуть потрапити до смітника. У майбутньому вони стануть цікавим доповненням експозиції.

Іван ПАВЛІВ
№1 від 6 січня 2014 р. Категория: Історія, краєзнавство і туризм | Просмотров: 266 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]