Неділя

21.04.2019

18:00

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

В ополонку – із задоволенням!
Люди вважають їх диваками, не розуміють азарту купання у крижаній воді, захоплення довготривалими походами у дощ, спеку, мороз. Але це краще, ніж ховатися по закуткам з цигаркою в роті, вживати алкоголь і засиджуватися за комп’ютером, руйнуючи свій організм...   

Уже другий рік поспіль учасники походу «За здоровий спосіб життя» – учні місцевих шкіл, студенти академії та гості з Нетішина на другий день Водохреща провели пішохідний похід до ставка в селі Стороничі. Цьогоріч бажаючих прийняти участь у поході та скупатися у оздоровчій крижаній воді було вдвічі більше, ніж торік. Серед них і члени туристичного гуртка Острозької ЗОШ №1, п’ятикласники Вельбівненської школи, гуртківці-туристи, старшокласники інших шкіл району – всього 20 людей. А двадцять першим був худющий песик Бєлка, що прибився до туристів ще на початку походу і як справжній турист подолав весь маршрут.

Погода була чудова, а легкий морозець лише підсилював бажання скоріше пірнути у крижану воду. Не злякалася холодної купелі половина туристів. Хлопці і дівчата хто з ваганням, хто з легким переляком, а деякі навіть з гордістю пірнали в ополонку. Тричі занурившись, вони вискакували на берег, швидко обтиралися рушником і грілися біля вогнища, де закипав гарячий чай. Деякі відчайдухи навіть повторили занурення, такими виявилися два Юрія – студенти з академії. Наймолодшим моржем виявився п’ятикласник Дем’ян Ващук з Вельбівненської ЗОШ. До речі, прикладом для вельбівненських школярів була їхня вчителька англійської мови, керівник туристичного гуртка Марія Сергіївна Левчук, яка також купалася в ополонці.

А потім, зігріваючись біля багаття, на паличках підсмажили шматочки сала ("похідний шашлик"), не припиняли веселий сміх та розмови бадьорі "моржі". Поміж них бігав приблудний песик і радо крутив хвостиком. Він раптом погладшав, бо туристи щедро пригощали свого 21-го товариша.

Покидаючи місце привалу, туристи ретельно прибрали за собою сміття і вирушили додому. Усі були хоча і втомлені, але задоволені від отриманих вражень.

Адже далеко не кожна людина, тим більше школяр, наважиться з теплої хати піти у 30-ти кілометровий зимовий похід (у дві сторони) та ще з купанням у крижаній воді. Для цього потрібно подолати у собі лінь, мати велике бажання подорожувати та любити рідну природу.

На жаль, представники старшого покоління острожан активності на заклик «Замкової гори» долучитись до моржування не виявили. Проте жменька прихильників зимового екстріму усе ж знайшлася: ополонку 1,5 на 1,5 метра вирубували спеціалісти – Олександр Томашевський і Анатолій Хеленюк, а пірнали потому усі охочі. У будь-якому випадку людина приєднується до великого таїнства очищення та оздоровлення, і відпочиває у зимовій лісовій тиші. А як передати відчуття, коли збираєш хмиз для багаття, шукаєш залишки ягід на голих вітах і ялину для чаю, що вже закипає, підкидаєш полінця у вогнище, смажиш сало на паличках?!.. Душа споріднюється з навколишнім білим сніжним світом, а проста їжа смачніша за будь-яке багате застілля.

Проведення водохресних купань у Стороничах уже стає доброю оздоровчою традицією і хотілося, щоб до нього усе ж таки долучалося більше острожан.

Андрій ГУЛЬКО, вчитель Острозької ЗОШ №1,
Елла БІЛЮК
№4 від 26 січня 2013 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 485 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]