Вівторок

23.04.2019

05:56

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

В Острозі «Малі страсті Христові»
У вівторок, 10 грудня, в Музеї книги і друкарства Державного історико-культурного заповідника м. Острога, у день, коли виповнилося 28 років закладу, відкрито нову виставку «Малі страсті Христові». Вона побудована на основі колекції Донецького обласного художнього музею з робіт великого німецького художника Альбрехта Дюрера, репродуковані маловідомим провінційним німецьким художником К.-А. Дейсом. Із музейним закладом зі сходу України острозькі колеги вже давно підтримують дружні стосунки, які вилились у спільні виставки у нас і на сході країни. Чудовим доповненням для виставки стали ікони, розп’яття, хрести та стародруки з фондів нашого заповідника.  

Відкрила презентацію виставки «Ма­лі страсті Христові» завідувач Музею книги і друкарства Світлана Позіховська, яка коротко розповіла про новий проект, представлені експонати, співпрацю музейників Острога і Донецька, провела першу екскурсію виставкою.

Зазначалося, що виставка відкрита під час посту, напередодні різдвяних свят. Роботи Альбрехта Дюрера відносяться до початку ХVІ століття. Вони розміщені таким чином, що майже 40 гравюр розповідають про хронологію подій, починаючи від кількох сюжетів зі Старого Заповіту: «Гріхопадіння» та «Вигнання з раю», а потім йдуть «Благовіщення», «Різдво Христове», «Вигнання торгуючих із храму», «Омовіння ніг Христом своїм учням» та ін. Є також роботи «В’їзд Ісуса Христа в Єрусалим», «У Понтія Пілата», «Умивання рук Пілатом», «Бичування Христа», «Розп’яття». Завершується цикл роботою «Зшестя до пекла» і «Страшний суд».

У центрі композиції розміщені дві дуже цікаві роботи. З одного боку це унікальний твір львівського художника Романа Андрійовського «Страсті Христові», яка виконана шляхом лиття і кування в металі (чавун, бронза). Там зображені основні кульмінаційні моменти страсного циклу життя Ісуса Христа. На зворотах металічних сторінок металом вилиті тексти з різних Євангелій. З другого боку розміщена «Плащаниця» – картина на тканині невідомого майстра ХVІІІ століття.

Ділилися своїми враженнями про вис­тавку на презентації, вітали працівників Музею книги і друкарства з Днем народження закладу директор Державного історико-культурного заповідника м. Острога Сергій Кибкало, директор Нетішинського міського краєзнавчого музею Оксана Кононюк, директор музею Острозької академії Анастасія Хеленюк, в.о. головного редактора газети «Замкова гора» Іван Глушман, колишній директор заповідника Раїса Руй, заступник директора Державного історико-культурного заповідника м. Острога Микола Манько.

Виставка діятиме кілька місяців. Думаю, що острожанам варто її оглянути, щоб побачити чудові експонати з фондів музеїв Острога і далекого Донецька.

Іван ПАВЛІВ
№51 від 14 грудня 2013 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 365 | Добавил: Zamkova | Теги: Острог, Іван Глушман, виставка, Музей книги та друкарства, Замкова гора, заповідник | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]