Субота

20.04.2019

07:17

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

В Острозі навіть діти збирають гроші на армію

Острог завжди вважався колискою культури й освіти не лише Рівненщини, а й усієї країни. З початку неоголошеної війни більшість острожан проявила проукраїнську позицію та єдність задля підтримки бійців і збереження цілісності держави. Як не прикро, але є й такі, які критикують роботу волонтерів, і нас, журналістів, за те, що висвітлюємо їхню діяльність, мовляв, ми всі не праві. Не знаю, яка ідея керує такими людьми, адже в усіх справжніх українців нині одна ідея – миру, єдності та цілісності нашої країни. Недавня акція, яку організували найменші мешканці вулиці Городище нашого міста зворушила і мене, і багатьох острожан. Кілька школярів початкових класів та дошкільнята вийшли на свою вулицю продавати різноманітні вироби ручної роботи, овочі та фрукти. Таким чином вони збирали  гроші для військових. 

Про такий дитячий ярмарок нам розповіла мешканка вул. Городище Зоя Ярмолюк. Того ж дня я вирішила відвідати його. Наближаючись до магазину «Мікс» по тій же вулиці, я помітила столик, заповнений різноманітними речами, та групу веселих дітлахів з українськими прапорцями в руках. Вони відразу запропонували мені щось придбати і таким чином допомогти у зборі коштів на армію. На столику лежали різноманітні картинки, малюнки, конвертики, листівки, тварини з твердого картону, м’які іграшки, вироби з бісеру, браслети з резинок, і навіть домашні сливки та помідори. Посеред стола – банка з написом «Гроші для бійців АТО». Придбала у них паперовий ангелочок за ціною «скільки не шкода». Стільки ж вартують переважно усі товари, але діти кажуть, що люди кидають в банку завжди більше. Поцікавилась, хто ж підказав їм таку ідею, на що вони одноголосно: «Самі!».

– Спершу ми просто гралися в магазин, а потім вирішили спробувати заробити грошей. Спочатку хотіли зібрати собі на морозиво, цукерки, але потім подумали і вирішили, що нашим бійцям ці гроші будуть більш потрібні, – розповідає учениця 4 класу Острозької ЗОШ № 1 Анастасія Майор. Поряд з нею – її сестричка Наталя Майор, учениця 2 класу, учень того ж класу Тимофій Балаушко та учень 3 класу Роман Матласевич, які також навчаються в Острозькій ЗОШ № 1. Серед юних волонтерів є навіть дошкільнята – Григорій Покришка та Кароліна Джандархан, яка разом із старшою сестрою Діаною приїхала сюди з Одеси. Олександра Мокрицька з с. Бродівське нашого району, учениця уже 2-го класу, також відпочиває тут у бабусі.

Запитую у дітвори, чи не важко їм стояти під сонцем у тридцятиградусну спеку, на що у відповідь чую: «Солдатам там значно важче та гарячіше». Отож, з різних міст і сіл ці маленькі активісти, без будь-чиєї вказівки чи допомоги, об’єдналися в дружню команду, аби підтримати наших бійців. І це незважаючи на те, що у них канікули та відпочинок. За три дні діти зібрали 75 гривень, а всі свої виторги записують у зошит. Планують стояти доти, доки не продадуть увесь товар. А зароблені гроші передадуть місцевим волонтерам. Такий вчинок говорить про те, що в нашому місті ростуть справжні патріоти, яким не байдуже майбутнє своєї держави.

Євгенія ПОЛІЩУК

№ 33 від 15 серпня 2015 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 241 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]