Субота

20.04.2019

07:16

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

В Острозі плідно працювали

У минулому номері нашої газети ми розповідали про загальні збори Асоціації органів місцевого самоврядування «Шлях Гедміновичів», які відбулися 15 квітня в Національному університеті «Острозька академія». Підбити їх підсумки я попросив нашого міського голову, до речі, обраного на тих загальних зборах одним із трьох віце-президентів Асоціації, Олександра Шикера. 

– Приємно зазначити, що в нашому місті Загальні збори Асоціації попрацювали плідно. Перш за все, гості з міст – членів нашого неформального об’єднання, детально ознайомилися з історією Острога та академії. Думаю, що вони ще раз переконалися у тому, що в нас є багато чудових об’єктів історії та культури і ними можна зацікавити туристів з України й усього світу.

На загальних зборах було прийнято ряд важливих рішень, які дадуть можливість продовжити, а також і започаткувати кілька важливих справ, які буде реалізовувати «Шлях Гедиміновичів». Також вирішувалися поточні питання діяльності організації, без яких існування асоціації неможливе. Нагадаю, що у зв’язку з трагічними подіями в Україні, члени Асоціації тривалий час не зустрічалися, діяльність нашого неформального об’єднання була заморожена.

А ще хочу наголосити на тому, що в роботі загальних зборів брала участь народний депутат України, голова підкомітету з питань розвитку туризму, курортів та рекреаційної діяльності комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, член міжпарламентської комісії зі співробітництва нашого парламенту та ряду інших країн, зокрема Білорусі, Іспанії, Грузії, США, Франції, Великобританії Анна Романова. Головував на зборах урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики, голова Наглядової ради проекту «Шлях Гедиміновичів» Геннадій Друзенко. Це говорить про те, що з боку влади в Україні є значна увага до діяльності нашої асоціації.­

– Які питання обговорювалися на загальних зборах асоціації?

– Якщо говорити коротко, то в Острозі було заслухано звіт про сплату членських внесків містами – членами Асоціації «Шлях Гедиміновичів» за два роки. З ним ознайомила присутніх виконувач обов’язків виконавчого директора Наталія Бунда.

Розглядалось також питання про виключення з Асоціації міст, що не сплатили протягом двох років членських внесків. Наразі було вирішено відтермінувати сплату боргів містами Дубно та Ізяслав до кінця липня.

Також сформовано органи управління асоціації. Одноголосно президентом знову обрано Луцького міського голову Миколу Романюка. Віце-президентами стали міські голови Кам’янець-Подільського, Хотина та Острога – відповідно Михайло Сімашкевич, Микола Головльов та Олександр Шикер. В. о. виконавчого директора нашої організації призначено Наталію Бунду, яка до цього працювала заступником. Оновлено склад Опікунської ради міжнародного проекту, до якої увійшли згадана депутат Анна Романова, а також відомі в нас та в Литві, Білорусі, вчені, дипломати, політики Олександр Друзенко (голова опікунської ради), Олександр Чалий, Вітаутас Ландсбергіс, Ярослав Наркєвіч, Леонідас Донскіс, Лідія Йоанна Герінгер де Оденберг, Ігор Марзалюк, Пятрас Вайтєкунас. Також обговорено та затверджено план дій та бюджет асоціації на 2015 рік.

– Хотілось би дізнатися про бюджет Асоціації, яку суму внесків має сплатити наше місто, хто найбільший донор асоціації?

– На поточний рік бюджет організації має скласти 151 тисячу гривень. Ця сума буде сформована із внесків українських міст – учасників проекту. Згідно звіту, який ми заслухали, найбільшу суму за минулі 2 роки сплатив Луцьк – більше 120 тис. грн., та Кам’янець-Подільський – 49. Наше місто внесло за цей час 9 тис. гривень. Є багато міст, які сплатили менші суми, але є й боржники.

– Що можете сказати про плани Асоціації?

– Плани нашої організації відображені в її бюджеті на поточний рік. Зокрема, заплановано здійснювати опис, фотографування, оцінювання місць проживання, харчування, пам’яток культури та архітектури української частини туристичного маршруту в кожному з міст-учасників. Крім того, планується­ видавництво відповідної рекламної поліграфічної продукції, виготовлення промотуру для представників медіа та туроператорів «Шляхом Гедиміновичів», короткого відеоролика про наш проект. Асоціація має намір взяти участь у Міжнародному туристичному салоні «Україна-2014» в жовтні цього року, провести конкурс студентських та наукових робіт з історії. Були й інші плани, але їх наразі вирішили не реалізовувати через складну економічну ситуацію.

– Дякую за розповідь.

Записав Іван ГЛУШМАН

№ 17 від 25 квітня 2015 р. Категория: Події | Просмотров: 175 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]