Понеділок

20.05.2019

00:26

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

В Острозі – «Слідами Васильківського»
Упродовж тижня в Острозі проходив пленер «Слідами Васильківського». Так харків’яни вшановували пам’ять одного з визначних своїх земляків – художника, якого називають співцем слобожанської землі.  

Сергій Васильківський – один з видатних українських живописців кінця ХІХ – початку ХХ століття. Свою майстерність художник повністю присвятив Україні: він писав пейзажі Подніпров’я, Поділля, Слобожанщини, архітектурні пам’ятники, жанрові картини, історичні полотна. За надзвичайно яскраву колоритність Васильківського вважають найбільш «сонячним художником» свого часу. Нещодавно шанувальники відзначали 155 років з дня народження Сергія Івановича. Художник-реставратор НаУОА Микола Бендюк розповів, що митець багато подорожував неозорими просторами Російської імперії і всюди писав картини. Бував він і в Острозі. Серед його картин є пейзажі нашого міста. Вшановуючи одного із засновників Харківської академії мистецтв, було відновлено традицію мистецьких подорожей. Вже кілька років підряд у різних куточках України проводяться пленери «Слідами Васильківського». Цього разу художники приїхали до нас.

– До Острога приїхали випускники Харківської академії мистецтв, – розповів Микола Бендюк. – Організатором пленеру був художник Олександр Косарєв. З ним приїхали ще три молоді художниці – Валентина Олімпіюк, Вікторія Терентьєва, Людмила Яремчук. Вони професіонали – це видно з  їх  полотен. Тиждень, який вони працювали в Острозі, став доволі плідним, напрацьовано декілька десятків картин, які поїдуть до Харкова. Чотири роботи, за нашим вибором, залишаться в колекції Національного університету «Острозька академія». В Харкові продовжиться пленер, де допишуть роботи, які не закінчені. По завершенню цього пленеру планується після Нового року організувати виставку робіт в картинній галереї Острозької академії.

Іван МОЧЕРНЯК
№41 від 12 жовтня 2013 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 370 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]