Неділя

21.04.2019

18:00

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

В Острозі – «Струни Кобзаревого серця»

Літературно-мистецьке свято «Струни Кобзаревого серця» в районному Будинку культури розпочалося звуками пісні «Думи мої, думи…». Ведучі Наталія Ясінська та Андрій Дяков нагадали, що в жовтні 1846 року шлях Тараса Шевченка проліг через Рівненщину і привів його до нашого древнього міста...  

Монолог Тараса Шевченка прочитав Ігор Федорів. У ньому говорилося, що у той час, коли поет відвідав Волинь, він був вільним художником і працював в Україні. Перед поїздкою Тарас Григорович вступив до новоствореної у Києві археографічної комісії. Саме від неї отримав доручення здійснити подорож на захід України із завданням наукового характеру. Звертаючись до присутніх, Шевченко сказав: «Я бачу крізь віки. Буде смута і чвари. Будуть війни і смерть. Але буде і радісно у вашому домі. Бо ви нестримні у своїх пошуках. І віра ваша сильна». Поет закликав любити свою багатостраждальну Україну кожною частиночкою свого серця. Він вірив, що мешканці міста внесуть свою часточку в розбудову України і їх будуть згадувати через століття та роки.

Потім на сцену було запрошено представників влади Острозького і Гощанського районів. Заступник голови Острозької районної ради Надія Дем’янчук у своєму виступі зазначила, що через дві доби ми будемо відзначати величну дату в житті українського народу – 200-річчя з Дня народження генія українського народу, видатного поета, драматурга, художника, політичного і громадського діяча Тараса Шевченка. Все його життя, творчість були присвячені українському народу. Він мріяв, що настане такий час, коли наша держава Україна стане незалежною і суверенною державою. Він хотів і мріяв, щоб народ був щасливий в новій державі, щоб шанували мову, історію, звичаї.

Надія Григорівна зазначила, що заходи присвячені 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, проводились на Острожчині упродовж року. Вони розпочалися в кінці 2012 року й проводились у школах, клубах, бібліотеках та ін. Зокрема, минулого тижня було присвоєно ім’я Тараса Шевченка одному з найкращих навчальних закладів краю – навчально-виховному комплексу «Оженинська ЗОШ І-ІІІ ст. (ліцей) – ДНЗ». На фасаді його приміщення відкрито меморіальну ­дошку.

Під оплески присутніх Надія Дем’янчук передала альбом, де описані заходи, які проводились на Острожчині впродовж останнього часу, та портрет Тараса Григоровича написаний одним із місцевих художників (фото на 1 стор.) керуючому справами Гощанської районної ради Юрієві Марчуку. У своєму виступі він зазначив, що йому дуже приємно бути присутнім на святі в одній із колисок українства – Острозі. За його словами, наше місто через віки несло українську мову, національний дух, незважаючи на різні складні обставини. Гощанський район з гордістю приймає Шевченкову естафету, і там запланована велика кількість різноманітних заходів до 200-річчя Тараса Шевченка.

На святі виступали літератори Рівненщини, члени обласної організації Національної спілки письменників України. Проректор НаУОА, письменник та історик Петро Кралюк говорив про заборону царським режимом широкого святкування 100-річчя Шевченка, ставлення до поета в Росії нині, пожежу в кімнаті-музеї Шевченка в Санкт-Петербурзі, велич Кобзаря, його пророцтва, які записані у творах, необхідність уважного читання, стереотипи щодо Шевченка, відвідання поетом Волині та її визначних місць, антипольські і антиросійські мотиви в творчості, вірш «Полякам», у якому він передбачав, що саме цей народ буде союзником України в майбутньому. Степан Бабій звернув увагу присутніх на те, що у моменти найбільшої радості поруч з’являється сатана (із кремлівського лігва) – це стосується 200-річного ювілею Шевченка і агресії Росії проти України. Літератор також говорив про випадок на похороні Шевченка, коли на труну з тілом квіти поклала невідома жінка, за версією виступаючого – це сама Україна; серце України – Майдан, який буде просвітлювати не тільки шлях у майбутнє, а й кожну душу, необхідність читати «Кобзаря», бо там дані відповіді на багато запитань минулого, сьогодення і майбутнього; як «змазується» важливе у нашому житті – день народження Шевченка і 8 Березня, музей Шевченка у Каневі і поряд музей Гайдара, шлях Тараса Волинню; читав свої вірші. Журналіст і поет Євген Цимбалюк говорив про перебування Шевченка на Волині, а також читав свої твори. Артист Олексій Заворотній почав виступ зі свого місця у залі і, читаючи уривок із комедії «Сон» Тараса Шевченка, рухався до мікрофона. На святі були також присутні й інші літератори – Микола Тимчак, Юрій і Микола Берези, Ірина Мельник, Василь Басараба, Неоніла Деб’як, Ростислав Слободенюк.

Під час свята звучали вірші та пісні на слова Тараса Шевченка та про нього інших митців у виконанні гостей з Рівного, Гощі, Здолбунова, а також народного аматорського ансамблю бандуристів РБК, народного аматорського квартету «Надія» міського центру культури та дозвілля, об’єднаного ансамблю скрипалів Оженинської дитячої музичної школи та НаУОА, Ліни Куліш, народного аматорського квартету «Оксамит», тріо «Барви», народного аматорського ансамблю народної музики «Живограй», народного аматорського хорового колектив РБК, вчителя Острозької ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Олени Заянчківської.

На завершення ведучі запросили присутніх пройти ходою стежинами Кобзаря та прийняти участь у мітингу та покладанні квітів до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку.

Іван ПАВЛІВ

№12 від 15 березня 2014 р. Категория: Події | Просмотров: 342 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]