П'ятниця

26.04.2019

16:40

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

В Острозі вибори відбулися без суттєвих порушень

Основною темою останніх тижнів у ЗМІ, а також розмовах людей, були позачергові вибори народних депутатів України. Вони повсюдно відбулися у неділю, 26 жовтня, в Україні, на закордонних дільницях, крім, звичайно, окупованого клятою москалією Криму і на Донбасі, де безчинствують банди терористів.  

Впродовж минулого тижня Центральна виборча комісія, на основі протоколів окружних, підбивала підсумки позачергових виборів народних депутатів України, які відбулися в неділю, 26 жовтня. Я попросив міського голову Олександра Шикера прокоментувати хід виборів у нашому місті. 

– Розпочинаючи нашу бесіду, хочу зазначити, що влада міста, а також району, області виборів не проводить. Це здійснюють комісії – цент­ральна виборча, окружні та дільничні. Але, згідно чинного законодавства, органи державної влади та місцевого самоврядування зобов’язані всемірно сприяти комісіям у проведенні волевиявлення людей. Щоб виконати це завдання, я своїм розпорядженням, на основі доручення голови Рівненської облдержадміністрації від 7 жовтня щодо підготовки до виборів, а також відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів» підписав розпорядження № 93-р «Про забезпечення організації та проведення позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року». Тим документом було утворено міську робочу групу з питань надання практичної допомоги в частині матеріально-технічного забезпечення дільничних виборчих комісій у період підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України. Також було призначено відповідальних осіб виконкому Острозької міськради та керівників підп­риємств та установ Острога за дільничними виборчими комісіями; утворено міську робочу групу зі сприяння діяльності офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій у здійсненні ними повноважень під час проведення виборів; затверджено план організаційних заходів діяльності робочих груп та інше. Відповідно до згаданого розпорядження, у місті проводилась робота, яка дозволила провести вибори на належному рівні. Звісно, велика заслуга в цьому членів дільничних виборчих комісій, їх голів, заступників та секретарів. Не можу сказати, що все було дуже «гладко», але спільними зусиллями ми вирішили багато складних питань. В міську раду, а також, наскільки я знаю, і в окружну виборчу комісію, і до правоохоронних органів, не надходили заяви і скарги на матеріальне забезпечення виборчого процесу, порушення прав виборців і тому подібне. Також такі звернення не поступали від спостерігачів, у тому числі міжнародних – від Канадської та Європейської місій спостереження за виборами CANEOM і ENEMO.

– Олександре Федоровичу, що Ви можете сказати про явку виборців на дільницях нашого міста?

– Якщо порівнювати явку виборців у нашому місті і по всіх виборчих округах, наскільки я знаю, – це 51,77%, то в нас вона досить непогана – 58,5%. На дільницях нашого міста голосувало 6028 громадян за партійними списками і 5980 за мажоритарників. Звісно, це нижчий показник, ніж той, що був зареєстрований на позачергових виборах Президента України, але також не поганий. І це радує, бо доводить, що більшість острожан не байдужа до долі нашої країни.

– А що Ви скажете про підсумки голосування в Острозі?

– Я проаналізував результати виборів в Україні, нашому 153 виборчому окрузі й Острозі. На підставі цього хочу сказати, що лідери виборчих перегонів однакові, різняться лише місця тих, хто зайняв нижче четвертого. Ось, наприклад, перші три позиції лідерів у багатомандатному виборчому окрузі. Перемогла в нашому місті Політична партія (ПП) «Народний фронт» (26,64%). Впритул до неї наблизився «Блок Петра Порошенка» (26,14%). Між ними в Острозі різниця лише 90 голосів, або 0,5%. На третій позиції і в нашому місті й Україні – ПП «Об'єднання «Самопоміч» (14,7%). А ось далі міські результати різняться. У нас на 4 позиції ПП ВО «Батьківщина» (6,12%), а по країні – ПП «Опозиційний блок» (2,34%). Далі в Острозі – ПП ВО «Свобода» (5,07%), Радикальна партія Олега Ляшка (4,54%), ПП «Громадянська позиція» (Анатолій Гриценко) (3,28%), ПП «Правий сектор» (2,77%),  згаданий «Опозиційний блок» (2,34%), Комуністична партія України (1,48%).  

Тепер візьмемо підсумки голосування за депутата від  нашого 153 виборчого округу загалом і по Острогу. Переміг і в окрузі, і в нашому місті Юрій Вознюк (29,65%), далі йдуть Олексій Муляренко  (26,69%), Михайло Вервега  (9,87%). Аналогічне положення цих кандидатів і в окрузі. Далі підсумкове місце за результатами голосування за кандидатів відрізняється. В Острозі наступні місця зайняли  кандидати, які є мешканцями чи уродженцями нашо­го міста: секретар нашої міськради Микола Добровольський  (7,29%), підприємці Андрій Мітюхін (6,15) та  Рустам Хутиз (6,00). І лише  після них розташувалася Оксана Лозова (4,21%).

На завершення хочу подякувати всім виборцям за небайдужість, членам виборчих комісій, особливо їх головам і секретарям, за хорошу роботу, керівникам установ міста, членам робочих груп зі сприян­ня виборчому процесу за розуміння і дієву допомогу виборчим комісіям. Сподіваюся, що новообраний парламент нашої держави зупинить війну, проведе разом з Президентом реформи і народ України нарешті заживе краще. Слава Україні!

– Дякую за змістовну і цікаву розмову.

Записав Іван ГЛУШМАН

№45 від 1 листопада 2014 р. Категория: Акції і громадське життя міста | Просмотров: 335 | Добавил: Євгенія | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]