Середа

24.04.2019

15:01

zg_ostroh@ukr.net, або zg_ostroh@i.ua
тел. 036-54-2-26-04
+38-097-500-20-81, 095-87-95-277 або 093-840-10-72

Передплата на газету "Замкова гора" не закінчується ніколи! (для ознайомлення натисніть мишкою)

В Острозькій академії нові виставки
Нещодавно в першій залі художньої галереї Острозької академії відкрилася виставка робіт відомого київського художника Юрія Нікітіна. На презентації багато говорили про митця, його творчість, Острог, який надихає творчі особистості до роботи. А 11 червня у інших залах галереї відбулася презентація робіт одразу чотирьох художників, які працюють у різних жанрах образотворчого мистецтва.  

Юрія Нікітіна добре знають в університеті й Острозі, адже він регулярно приїжджає до нашого міста. Побувавши вперше в нас у 1997 році, він знайшов тут джерело свого натхнення і пізніше написав багато картин, які сьогодні добре відомі, зокрема, портрет Гальшки Острозької, діячів та випускників середньовічної і сучасної Острозької академії.

Презентацію виставки, після символічного перерізання стрічки, відкрив проректор з навчально-наукової роботи професор Петро Кралюк. Він представив художника, говорив про його роботи, вручив енциклопедичне видання «Острозька академія».

На заході виступив перший заступник міського голови Віталій Ундір, який подякував організаторам за виставку і можливість зустрітися із митцем. Від імені влади міста Віталій Олександрович привітав Юрія Нікітіна із ювілеєм, який він напередодні святкував, побажав міцного здоров’я, творчого натхнення, надалі успішно популяризувати Острог та всяких гараздів. Також виступаючий наголосив на важливості роботи музейних працівників Острозької академії, які відкрили для мешканців міста багатьох відомих українських митців.

Про Юрія Нікітіна, його творчість говорили також краєзнавець, мистецтвознавець, художник-реставратор НаУ ОА Микола Бендюк, директор Музею історії Острозької академії Анастасія Хеленюк, студентка Олеся Гощук. До ювілею художника видано книгу «Юрій Нікітін – художник, містик, філософ». Автор робіт залишив на пам’ять музею академії свій автограф на великому полотні.

На завершення презентації Юрій Нікітін провів екскурсію виставкою і розповів про свої роботи. Мешканцям міста і гостям буде цікаво побачити ікони «Вишгородська Богородиця», «Покрова Богородиці», де зображено людей минулих часів (Івана Федорова, Герасима та Мелетія Смотрицьких, князів Острозьких, Іова Борецького, Семерія Наливайка, графиню Блудову, Йосипа Новицького та ін.) і теперішніх (Петра Андрухова, Ігоря Пасічника, Миколу Ковальського,..), які зробили вагомий внесок у розвиток Острога та академії; картини «Острозький козак Мамай», «Мелетій Смотрицький», «Мандрагора», «Гальшка Острозька», «Дем’ян Наливайко», натюрморт «Обманка».

Шанувальникам мистецтва буде цікаво познайомитись з роботами художника із Буковини Івана Юркова. Він працює з емаллю. Його роботи надзвичайно яскраві, образні, змушують глядача замислитись. У центрі уваги – сюжети про минуле і сьогодення України, людина, Всесвіт, природа. Творчість художника пронизана любов’ю до життя, чиста, прозора, щира і відкрита, наповнена високою духовністю. Художник постійний учасник міських, обласних, національних та зарубіжних виставок. Його твори зберігаються в музеях і галереях України, приватних колекціях Канади, Люксембургу, Франції, Чехії, США, Англії, Португалії, Польщі.

Анатолій Казмірук родом із Дубно. Він художник-аквареліст, член міжнародної федерації акварелістів, неодноразовий учасник всеукраїнських виставок, а також Бієналє графіки 2013 р.

Володимир Стасюк представник Тернопільщини. Він працює в галузі станкової та монументальної скульптури, у графіці, був учасником всеукраїнських, обласних виставок «Триєнале скульптури» у 2002 р. та 2005 р., неодноразовий учасник міжнародних та всеукраїнських конкурсів на спорудження пам’ятників. У творчому доробку митця пам’ятники Тарасу Шевченку (Рівне, 1999 р.), Симону Петлюрі (Рівне, 2002 р.), колона Божої Матері (Рівне, 2004 р.), Соломії Крушельницькій (Тернопіль, 2010 р.) та ін.

Олександр Самчук працює з олійними фарбами. Його живопис виставлявся у багатьох обласних та всеукраїнських виставках. Родом він із села Новий Двір поблизу Рівного. Його картини зберігаються у фондах Міністерства культури України, Спілки художників України та у приватних колекціях України, США, Великобританії, Німеччини, Польщі. Він, як і всі інші художники, про яких велась мова, член Національної спілки художників України. Тож, як бачимо, всі майстри, які представили свої роботи на виставці, вже відомі художники, їх знають не тільки вдома, але й за кордоном. Тому варто побувати у підземній картинній галереї академії, щоб долучитися до високого мистецтва.

Іван ГЛУШМАН
№25 від 22 червня 2013 р. Категория: Культура і мистецтво | Просмотров: 845 | Добавил: Zamkova | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]